KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Sedat Yücel: Efelik yapmaya gelmedim
Sedat Yücel: Efelik yapmaya gelmedim
Siyaset
14 Aralık 2011 Çarşamba 08:22
  • 3487
  • 11

Sedat Yücel: Efelik yapmaya gelmedim

Gölcük’te yürüttüğü çalışmalarla AKP’nin 2023 vizyonuna fikir babalığı yapan çiçeği burnunda ilçe başkanı Sedat Yücel, siyasette efelik yapmaya gelmediğini söyledi.

AKP Gölcük İlçe Teşkilatı`nın 4. olağan kongresinde Abdülkadir Doğrul`un yerine aday gösterilerek başkan seçilen Sedat Yücel, mazbatasını aldı. 30 kişilik yönetimde 22 yeni isme yer veren Yücel, merak edilen sorunları yanıtladı. Değişimin sinyallerini, genel merkezin yönetim listeleri için uygun gördüğü kriterlere göre verdiğini söyleyen Yücel, “AKP`de daha seviyeli ve kaliteli bir yol bununla birlikte açılacak” dedi.
 

SİNYAL GENEL MERKEZDEN
AKP`nin Gölcük`te yüzde 55`i aşan oy oranına sahip olduğunu aktaran Yücel, “Başarılı bir partiyiz. Tabii ki parti yönetiminde birçok kişi görev almak isteyecektir. Ancak genel merkezimizin belirlediği kriterler var. Biz de bu kriter doğrultusunda gençlerimize ve baylanlarımıza ağırlık verdik, yönetimimizde olmaları için itina gösterdik. Partimiz kadın ve gençlere önem vermekte. Biz de Gölcük kadrosunu kurarken buna dikkat ettik” diye konuştu.
 

YENİ YÜZLER GEREKLİ
Siyasette yeni yüzlere ihtiyaç duyulduğunun altını çizen Yücel, “Siyaset bir bayrak yarışı olduğu için gençleri yetiştirmek gerekiyor. Gençler siyasete özendirilmeli ki devamı gelsin. Genç arkadaşlarımla yakından ilgileneceğimi söyleyebilirim. Temiz siyaset yaparken, gençler bizimle birlikte iyi örnekleri görecekler. AK Parti`de daha seviyeli ve kaliteli bir yol böylece açılmış olacak. Bu söylediklerim asla geçmişi kötüleme anlamı taşımıyor” şeklinde konuştu.
 

İSTİŞARE KURULU
Listesindeki 22 yeni ismin gençlerle nöbet değişimi anlamı taşıdığını ve teşkilatın bir organizma gibi sistemli çalışacağını ifade eden Yücel, “Değişimle birlikte gönül koyan insanlar olabilir. Ancak biz onları tek tek ziyaret edip gönüllerini alacağız. Partimiz için tüm üyelerimizle canla başla çalışacağız” dedi. 30 kişilik yönetimin haricinde 50 kişilik istişare kurulu oluşturulacağını sözlerine ekleyen Yücel, “Belli periyotlarda onlarla buluşup istişarelerde bulunacağız. Bizlerin göremediklerini onlardan öğreneceğiz. İnteraktif bir siyaset yapacağız” ifadelerini kullandı.
 

MUHALEFETE ZEYTİN DALI
Muhalif partilere çağrıda bulunan Yücel, “Kimseye önyargım yok. Kimsenin de bize önyargısı olmasın. Bunu kabul etmem. Amaç Gölcük`ün iyiliğiyse, muhalif parti temsilcileriyle de zaman zaman bir araya gelip fikir alışverişinde bulunacağız. İlçemizdeki sorunlara farklı bakış açılarından da bakacağız. Siyasette efelik yapmaya gelmedim. Yerelde ve genelde iktidar partisiyiz, herkese kapımız açık. Gölcük`te artık seviyeli bir siyaset olacaktır” açıklamasında bulundu.
 

DESTEK ALACAĞIZ
Kurumsal çalışmaları yakından takip edeceklerine değinen Yücel, “İlçemizdeki tüm çalışmaları yakından takip edeceğiz. Bir zincir halkası gibi düşünürsek, bizler iktidar partisinin temsilcileri olarak bir yerde var olan sorunun çözümü noktasında devreye gireceğiz. Gölcük`ün ihtiyaçlarıyla ilgili yerel yöneticilerle, meclis üyeleriyle, fikir alma noktasında oda başkanlarıyla, herkesle birlikte çalışacağız. Belediye başkanlarımızdan ve milletvekillerimizden de destek alacağız. Her türlü imkanı zorlayacağız ama ne istediğimizi bileceğiz” dedi.
 

KONSEYDEN İSTİFA EDECEK
“Cumhuriyetin 100. yılında nasıl bir Gölcük istersiniz?” sorusundan yola çıkarak hazırlanan bir projeyle, AKP`nin genelde hazırlıklarını sürdürdüğü 2023 vizyonunun fikir babası olan Yücel, partisinin vizyonu için de özel olarak çalışacaklarını söyledi. Yücel, projesinin kartopu gibi büyüdüğünü ifade etti. İlçe başkanı olunca meclis üyeliği görevinden istifa eden Yücel, kent konseyindeki başkanlık görevini ocak ayında gerçekleştirilecek kongrede devredeceğini sözlerine ekledi.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ