Şeker fabrikalarının taliplileri artıyor!
Şeker fabrikalarının taliplileri artıyor!
Siyaset
12 Mart 2018 Pazartesi 15:53
  • 1287
  • 0

Şeker fabrikalarının taliplileri artıyor!

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili gelişmeler gün geçmeden medyada ve mecliste türemeye devam ediyor. Şimdide Tarım Bakanı Fakıbaba şeker fabrikalarına talipli olacağını söyledi.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi mecliste ve kamuoyunda büyük yankı yaratmış, polemikler havada uçuşmuştu. Şimdi de Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Şerif Fakıbaba’dan özelleştirme meselesini alevlendirecek sözler geldi.

Fakıbaba: “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak biz de talipli olacağız.

Şartlarımız uyduğu takdirde Tarım Kredi Kooperatifleri olarak birkaç fabrikayı biz almayı düşünüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti, AK Parti hükümeti mutlaka halkın lehine olan kararları alan bir hükümettir.

Bu kararların doğru olduğuna yürekten inanıyorum. Şeker fiyatları düşecektir, çiftçimiz daha mutlu olacaktır, sayı artacaktır, üretim artacaktır ve nişasta bazlı şekerle rekabetoranımız çok daha iyi olacaktır, nişasta bazlı şekere ihtiyaç daha fazla azalacaktır.

Çünkü fiyatları düşürmüş olacağız. Bu bağlamda inandığım şeyi söylüyorum, bu şekilde özelleştirmenin Türkiye’ye, çiftçiye zararı yoktur, faydası vardır”dedi.

Özelleştirilen fabrikalarla beraber bir çok işçinin işsiz kalacağını düşünemeyen yetkililer bakalım bu sözlerden sonra neler diyecek merakla bekliyoruz.

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

KENT REHBERİ

ŞANS OYUNLARI

ÖNEMLİ BİLGİLER

KOCAELİ KURUM TELEFONLAR
KOCAELİ TRAMVAY SAATLERİ
KOCAELİ TREN SAATLERİ
KOCAELİ VAPUR SAATLERİ
KOCAELİ NÖBETÇİ ECZANELER
KOCAELİ OTOBÜS SAATLERİ
KOCAELİ HARİTASI
İZMİT KARTAL SEFERLERİ (HAT 200)
SABİHA GÖKÇEN SEFERLERİ (HAT 250)
SON DEPREM KAYITLARI
AİLE HEKİMİNİZİ ÖĞRENİN
HASTANEDEN RANDEVU AL

TARİHTE BUGÜN

21 Haziran 1037
Müslüman bilim adamı İbni Sina doğdu.

TAVSİYELERİMİZ

İddaa Canlı Skor
sanalbasin.com üyesidir