KOCAELİ 10° Kocaeli Hava Durumu
  • 5.2985 TL
  • 6.0488 TL
  • 6.7365 TL
Kocaeli Zirve
Şeker fabrikalarının taliplileri artıyor!
Şeker fabrikalarının taliplileri artıyor!
Siyaset
12 Mart 2018 Pazartesi 15:53

Şeker fabrikalarının taliplileri artıyor!

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesiyle ilgili gelişmeler gün geçmeden medyada ve mecliste türemeye devam ediyor. Şimdide Tarım Bakanı Fakıbaba şeker fabrikalarına talipli olacağını söyledi.

Şeker fabrikalarının özelleştirilmesi mecliste ve kamuoyunda büyük yankı yaratmış, polemikler havada uçuşmuştu. Şimdi de Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Şerif Fakıbaba’dan özelleştirme meselesini alevlendirecek sözler geldi.

Fakıbaba: “Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olarak biz de talipli olacağız.

Şartlarımız uyduğu takdirde Tarım Kredi Kooperatifleri olarak birkaç fabrikayı biz almayı düşünüyoruz. Türkiye Cumhuriyeti devleti, AK Parti hükümeti mutlaka halkın lehine olan kararları alan bir hükümettir.

Bu kararların doğru olduğuna yürekten inanıyorum. Şeker fiyatları düşecektir, çiftçimiz daha mutlu olacaktır, sayı artacaktır, üretim artacaktır ve nişasta bazlı şekerle rekabetoranımız çok daha iyi olacaktır, nişasta bazlı şekere ihtiyaç daha fazla azalacaktır.

Çünkü fiyatları düşürmüş olacağız. Bu bağlamda inandığım şeyi söylüyorum, bu şekilde özelleştirmenin Türkiye’ye, çiftçiye zararı yoktur, faydası vardır”dedi.

Özelleştirilen fabrikalarla beraber bir çok işçinin işsiz kalacağını düşünemeyen yetkililer bakalım bu sözlerden sonra neler diyecek merakla bekliyoruz.

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Alim Erdemir Dernek ve Vakıflarla tura devam etti

Alim Erdemir Dernek ve Vakıflarla tura devam etti

Körfez’de Belediye Başkanlığı Aday Adaylığı süreci başlamasından bu yana aday adaylarının içinde Alim Erdemir ismi dikkatleri üzerine çekmeye devam ediyor. Değişik iletişim kanallarını kullanarak kısa sürede Körfez halkının gönlüne girmeyi başaran Erdemir, profesyonelce bir kampanya yürütüyor. Ziyaretlerin ve nokta görüşmelerinin yanı sıra, bilbord reklamları, afişlerle tanıtımını yapan Erdemir, anlattığı projelerle de farklılık oluşturuyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Fidan Spor
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu