KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Şensoy A takımını değiştirmedi
Şensoy A takımını değiştirmedi
Siyaset
23 Kasım 2010 Salı 19:41
  • 2858
  • 2

Şensoy A takımını değiştirmedi

CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy yeni tüzük gereği 7 başkan yardımcısını belirlerken icra kurulunda yer alan isimleri değiştirmedi. Yine en önemli görevi Cihat Altınyuva’ya verdi

CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy ve yönetimi haftalık toplantılarını gerçekleştirdi. Tüzük gereği icra kurulu yerine 13 il başkan yardımcısı seçme hakkı bulunan Şensoy, 7 kişiye yardımcılık görevini sundu. İcra kurulunda yer alan ve Şensoy`un ‘A Takımı` olarak bilinen Cihat Altınyuva, Fehmi Timur ve Mecit Ünal en önemli başkan yardımcılıklarına gelirken ilçe sekreterliği görevi de seçimle Semra Turcan`a verildi.
 

İCRAYA ÖNEMLİ GÖREV
Parti binasında gerçekleşen toplantıda belirlediği isimleri yönetime sunan Şensoy, fikir alışverişi yaparak il başkan yardımcılarını belirledi. İl sekreteri olan Cihat Altınyuva örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı olurken, il saymanı olan Fehmi Timur idari ve mali işlerden sorumlu, il eğitim sekreteri olan Mecit Ünal ise parti içi eğitimden sorumlu başkan yardımcısı oldu.
 

BAŞKAN YARDIMCILARI
Basın, yayın, tanıtım ve parti propagandası başkan yardımcılığına Reyhan Akbaş, kadın kolları ve hukuk işlerinden sorumlu başkan yardımcılığına Av. Tuba Aydın, gençlik kollarından sorumlu başkan yardımcılığına Musa Ejderoğlu ve yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcılığına Ertan Kayıkçı getirildi.
 

ÜÇ BAYAN GÖREV ALDI
İl yönetiminde bulunan ancak icra kurulunda yer alamayan bayanlardan üç kişiye görev verilmesi dikkat çekti. İzmit ilçe eski kadın kolları başkanı Reyhan Akbaş, Av. Tuba Aydın ve Selma Turcan aldıkları görevlerden dolayı birbirlerini tebrik etti. Parti içinde bayanlara yer verilmesinin milletvekilliği seçimlerinde de aynı özenle olması dileklerinde bulunuldu.
 

SEKRETERLİĞE İKİ ADAY
Bu zamana kadar il sekreteri görevini yürüten Cihat Altınyuva`nın başkandan sonra gelen en önemli görev olan örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı olması nedeniyle boşalan il sekreterliği görevi için il yönetimi seçim yaptı. Celal Yaşar ve Semra Turcan`ın aday olduğu il sekreterliği seçiminde tüzük gereği gizli oylama yapıldı. Semra Turcan 11 oy alarak il sekreteri olurken Celal Yaşar 7 oy alabildi.
 

OSB`NİN YERİ YANLIŞ
Toplantı sonrası Kandıra`da kurulmak istenen GİOSB hakkında görüşlerini dile getiren Şensoy, OSB yapılmasına karşı olmadıklarını ancak yerinin yanlış olduğunu söyledi. Şensoy, “Seçilen yer birinci sınıf tarım arazisi. Daha müsait bir yere yapılarak gençlere iş sahası da açılabilir” dedi. Şensoy, Sanayi Bakanı Nihat Ergün`ün televizyonda yaptığı açıklamalar ve Prof. Dr. Mehmet Haberal`ın tutuklanma kararının AKP`nin yargıyı siyasallaştırmasının örneği olduğunu da belirtti.
 

BÜTÇE ÇALIŞMASI YAPILIYOR
Geçtiğimiz aylarda partiye bağış olarak başlatılan ve her ay toplanan paraların azalması nedeniyle maddi kayıplar yaşayan il yönetimi kimlerin partiye para verip vermediğini internet sitesinde yayınlamaya devam ediyor. Önceki akşam toplantıda mali konuları da masaya yatıran Şensoy, başladıkları seçim çalışmaları için bütçe belirleyeceklerini dile getirdi. Şensoy, “Bütçe çalışması yapıp genel merkeze bilgi vereceğiz” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ