KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6871 TL
  • 6.3796 TL
  • 7.0960 TL
Kocaeli Zirve
Şensoy: Antidemokratik uygulamalar kalkacak
Şensoy: Antidemokratik uygulamalar kalkacak
Siyaset
03 Kasım 2010 Çarşamba 16:30
  • 885
  • 0

Şensoy: Antidemokratik uygulamalar kalkacak

CHP İl Başkanı Ferhan Şensoy, tüzük kurultayına giden partide yüzde 20 barajı ve imza uygulamasının kalkacağını söyleyerek antidemokratik uygulamaların kalkacağını dile getirdi

CHP İl Teşkilatı haftalık yönetim kurulu toplantısını  gerçekleştirdi. Saat 18.00`de partide toplanıp kısa bir değerlendirme yapan yönetim, daha sonra toplantının devamını yapmak için Karamürsel`e hareket etti.

12 ilçede yönetim kurulu toplantılarına katılma kararı alan il yönetimi  önümüzdeki haftalarda da diğer ilçelerin toplantılarına konuk olacak. Toplantı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan il başkanı Ferhan Şensoy, tüzük kurultayına giden CHP`de her an her şeyin değiştiğini ve süreci dikkatle izlediklerini belirterek, partililerin antidemokratik olarak gördüğü kongrelerde imza toplayıp yüzde 20 barajını aşma uygulamalarının kalkacağını söyledi.
 

GÖREV ALAMAYACAKLAR
Şensoy, “İbre yavaş yavaş seçimli tüzük kurultayını gösteriyor. Genel başkan yardımcılıkları kalkacak. Güçlendirilmiş bir genel sekreter çıkacak” dedi. Referandumda sorumlu oldukları sandıklarda görevini yapmayan sandık görevlileri hakkında ilçe örgütlerinin çalışmalarının devam ettiğini de açıklayan Şensoy, “Henüz elimize veriler gelmedi. Mazeretsiz sandığında görev yapmayanlar bundan sonraki seçimlerde görev alamayacak” şeklinde konuştu. Şensoy ve yönetimi Kandıra`da kurulmak istenen gıda organize sanayi bölgesi için de milletvekili Hikmet Erenkaya ve İl Genel Meclis Üyesi Ahmet Uzun`dan sonra bir basın açıklaması yaparak partinin bağlayıcı kararını açıklayacaklarını da sözlerine ekledi.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ