KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3546 TL
  • 6.0914 TL
  • 6.8872 TL
Kocaeli Zirve
Serap Çakır resmen aday
Serap Çakır resmen aday
Siyaset
Aktan Uslu
12 Ocak 2019 Cumartesi 19:20
  • 2811
  • 0

Serap Çakır resmen aday

MHP'den Gebze Belediye Başkan adayı olup geri çekilen Serap Çakır, Gebze Belediyesi'ne resmen bağımsız aday.

Gebzespor eski Başkanı İlker Çakır'ın eşi Serap Çakır, Gebze Belediyesi'nin başkanlığına resmen aday. Serap Çakır, 20 Ocak Pazar günü 16.00 - 18.00 saatleri arasında Eskiçarşı Meydanı'ndan seçim startını verecek. MHP'den Gebze Belediye Başkan adayı olan ancak sonrasında geri çekilen Çakır'ın uzun süredir bağımsız aday olacağı konuşuluyordu.

Eşi İlker Çakır'ın da bağımsız adaylığı için ısrarcı olduğu Çakır'ın aday olduğuna dair geçen hafta İlker Çakır tarafından yapılan sosyal medya paylaşımı, Serap Çakır tarafından ret edilmiş,Bayan Çakır esprili bir dille o paylaşımdaki fotoğrafı kıyafetinden ötürü beğenmediğini yazmıştı. Bir saat önce İlker Çakır bir paylaşım daha yapıp bu sefer 20 Ocak Pazar günü için çağrıda bulundu. Kocaeli Zirve bu paylaşım üzerine Serap Çakır'a ulaştı ve, "Evet. Gebze Belediye Başkanlığı'na bağımsız adayım" yanıtı aldı. 

 

 

 

DİĞER HABERLER

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

Söğüt’e Hacı Osman’da büyük ilgi

AK Parti Körfez Belediye Başkan Adayı Şener Söğüt, SKM programları kapsamında Hacı Osman Mahallesi’ndeydi. İlk olarak Bağdat Camii’nde vatandaşlarla bir araya gelen Şener Söğüt’e; AK Parti Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna, SKM Başkanı Fehmi Öztürk, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Doğan Orak ve ilçe yöneticileri eşlik etti. Söğüt, gençlerle birlikte ilk kez oy kullanacak gençlere yönelik düzenlenen ziyaretlere de katıldı.

463 aday mülakata girecek

463 aday mülakata girecek

AK Parti Kocaeli SKM Başkanlığı, il binasında gerçekleşen toplantıda İlçe SKM Başkanları ile buluştu. İl SKM Başkanı Av. Halit Çokan’ın yanı sıra SKM Başkan Yardımcılarının da hazır bulunduğu toplantıda ilçelerde gerçekleşecek olan aday tanıtım toplantılarının detayları konuşuldu. Belediye meclis üyesi aday adaylarının ilçe ilçe mülakat tarihlerinin belirlendiği toplantıda ayrıca TBMM’de 5 Şubat’a kadar verilen arada milletvekillerinin ilçelerde gerçekleştireceği SKM programları düzenlendi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ