KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
AKP ile CHP’nin arasından su sızmıyor
AKP ile CHP’nin arasından su sızmıyor
Siyaset
16 Nisan 2010 Cuma 12:40
  • 1431
  • 1

AKP ile CHP’nin arasından su sızmıyor

İkitdar partisi ile muhalafet partisinin liderleri Ankara’da birbirlerini eleştire dursun Kocaeli ve İzmit ilçe teşkilatlarının arasından su sızmıyor

CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer, yönetim kurulu üyeleri Kenan Diler, Aysun Erenkaya, Bilge Çoker ve kadın kolları başkanı Hale Meriç gerek kongre öncesi gerekse kongre sonrası kendilerini ziyaret eden AKP İzmit İlçe Başkanı Nedim Arsal ve yönetimine dün iadeyi ziyaret gerçekleştirdi. AKP İzmit İlçe Başkanı Arsal ve yönetimini parti binasında ziyaret eden CHP`liler, lokum ve çikolatalarla ağırlandı.
 

KARDEŞÇE ELEŞTİRİ
Misafirlerini toplantı salonuna alan Arsal, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Arsal, şunları söyledi; “CHP İzmit İlçe Teşkilatı`nın güzide başkanı Ömer abi ve yönetimi hoş geldi. Biz gerek atama sonrası gerekse seçim sonrası kendisini ziyaret ettiğimizde ‘bekleriz` demiştik. Bir siyasi partinin kimliği ne olursa olsun hedef Türkiye`nin geleceği. İzmit küçük bir köy misali. Herkes birbirini tanıyor.
 

İLLERE ÖRNEK
Bazen kardeşçe bazen arkadaşça birbirimiz elbet eleştireceğiz. Böyle seviyeli insanlarla siyaset yapmak mutluluk veriyor bize. Her iki partinin en küçük siyasetçileri olarak il teşkilatlarına örnek olduk. Bundan gurur duyuyoruz. İdeoloji elbet olacak. Ama her zaman söylediğim gibi ortak bir yerde buluşacağız.”
 

GÖRÜŞMEMİZ ABES DEĞİL
Arsal, AKP genel merkezinin yerel basını takip ettiğini ve ziyaretlerden haberi olduğunu söyleyerek, “Belki genel merkeze hatta Türkiye`ye örnek oluruz. İnşallah Ankara`da da yumuşak bir zemine oturur siyaset. Ziyaretlerimiz devam edecek. Aslında abes olan bu ziyaretleri yapmamız değil, abes olan kırgın kalmamız” diye konuştu. Arsal daha sonra sözü CHP İzmit İlçe Başkanı Ömer Hazer`e bıraktı. 
 

BİRBİRİMİZİN YÜZÜNE BAKMALIYIZ
Hazer, Arsal`ın iltifatlarına teşekkür ederek, “İzmit`te siyaset yapanlar olarak hukukumuzu korumalıyız. Bunu da biz ilçe teşkilatları başlattık. Bu kentte büyümüş siyasetçiler olarak birbirimizin yüzüne bakacak şekilde siyaset yapmalıyız. Biz insani ilişkiler kuruyoruz. Bunu da bizden sonrakiler için bir gelenek haline getireceğiz” dedi. Basına yapılan konuşmaların ardından ziyaret basına kapatıldı. 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ