KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7084 TL
  • 6.3256 TL
  • 7.3880 TL
Kocaeli Zirve
Karabalık koltuğu Kutbay’a kaptırdı
Karabalık koltuğu Kutbay’a kaptırdı
Güncel
23 Nisan 2010 Cuma 15:14
  • 0

Karabalık koltuğu Kutbay’a kaptırdı

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu 6. sınıf öğrencisi Rüveyda Kutbay’a kaptırdı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle, Kartepe Belediyesi`ni ziyaret eden Ali Güneri İlköğretim Okulu öğrencileri, yerel yöneticilerin koltuklarını devraldı.

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık ise koltuğunu 6. sınıf öğrencisi Rüveyda Kutbay`a kaptırdı. Temsili belediye başkanı Rüveyda Kutbay ilk olarak, kültür kenti Kartepe için neler yapıldığını sordu. İlçede lokal sorunların giderilmesi için talimat verdi. Kız futbol takımı kurulması için gerekli çalışmanın yapılmasını istedi.

SORULARI YANITLADI
Kutbay`ın sorularını yanıtlayan devrik belediye başkanı Şükrü Karabalık ise Kartepe'de turizm ile kültürün örtüştüğünü belirterek, hazırladıkları ve devam eden projeler hakkında bilgi verdi. Projelerin tek tek hayata geçirildiğini dile getiren Karabalık, yaza kadar su kayağının biteceğini, çocukların bu yüzden çok şanslı olduğunu söyledi. Karabalık, bütün spor branşlarını önemsediğini ifade ederek, yaz spor okulları`yla gençlere ve öğrencilere spor yapma imkanı sunmaya bu yıl da devam edeceklerini açıkladı. 

ULAŞIMI ÇÖZECEĞİZ
Çevre temizliği konularında ilçe genelinde çöp kutularıyla ilgili kapasite artırımında bulunacaklarını dile getiren Karabalık, yolların bakımı ve ulaşımla ilgili sorunların çözüme kavuşturulması için gerekenlerin yapılacağını belirtti. Devrik başkan özellikle yaz aylarında hız kazanacak alt ve üst yapı çalışmalarıyla başta Uzuntarla olmak üzere, ilçenin çehresinin değişeceğine dikkat çekti. Karabalık, Kocaeli Üniversitesi ve Büyükşehir Belediyesi`yle yaptıkları işbirliğinin ilçenin kalkınmasına ivme kazandırdığını dile getirdi.

HERŞEY SİZİN İÇİN
İlçenin turizme ve kültüre katkı verecek pek çok eğitim kurumunu bünyesinde barındırdığını hatırlatan Karabalık, 23 Nisan`nın önemine de değinerek, şunları kaydetti: “Siz sevgili çocuklarımız bugün makamlarımızda görev aldınız. Bizlerin görevlerini gelecekte sizler yürüteceksiniz. Bu anlamlı günün önemini bilerek gelecekte görev alacağınızı düşünün. Kartepe Belediye Başkanı olarak sizlere daha iyi bir gelecek hazırlamak için görevimizin başındayız. Her kuşak kendisinden sonraki kuşaklara daha iyi bir Türkiye bırakmak sorumluluğundadır.”

KOLTUĞUNA KAVUŞTU
23 Nisan için belediye başkanlığı koltuğuna oturan Rüveyda Kutbay'a, Kartepe Ali Güneri İlköğretim Müdürü Veysel Deringöz, müdür yardımcısı Arif Günver, öğrenciler Yasin Günver ve Sercan Kuzgun eşlik etti. Öğrenciler başkanın hediyeleri karşısında sevinirken, Karabalık'tan aldıkları bilgilerle diğer arkadaşlarını da aydınlatacaklarını söylediler. Öğrencilerin belediyeden ayrılmasıyla, Karabalık`ta koltuğuna kavuşmuş oldu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ