KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7660 TL
  • 6.3561 TL
  • 7.4267 TL
Kocaeli Zirve
50 okula 50 bilgisayar
50 okula 50 bilgisayar
Güncel
21 Nisan 2010 Çarşamba 14:15
  • 1

50 okula 50 bilgisayar

Gebze Belediyesi, ilçedeki 50 okula 50 bilgisayar yardımında bulundu

Gebze Belediyesi, eğitime katkı projesi kapsamında ilçedeki 50 ilköğretim okuluna 50 adet bilgisayar yardımında bulundu. Osman Hamdi Bey Salonu`nda düzenlenen bilgisayar dağıtım törenine Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, belediye başkan yardımcıları Yunus Tekin, S.Mehmet Külte ve Ahmet Kısbet, Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan, okul müdürleri ile öğrenciler katıldı.

EN BÜYÜK YATIRIM
Törende konuşan Gebze Kaymakamı Salih Karabulut, “Sosyal ve kültürel kalkınmanın lokomotifi eğitimdir. Dilediğiniz kadar paranız, sermayeniz olsun. Sonuçta onu hizmete sunacak olan insandır. Nitelikli ve eğitimli insanınız yoksa bütün çalışmalarınız beyhudedir. Atatürk`ün söylediği gibi iki ordu olmadan bir millet ayakta duramaz. Birincisi asker ordusu, ikincisi irfan ordusudur. Onun için eğitime yapılan yatırımlar, yatırımların en büyüğüdür” dedi.

MÜDÜRLERE VERİLDİ
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker de ilçede eğitim kalitesinin yükselmesine öncelik verdiklerini belirterek, “Zira biz biliyoruz ki eğitime yapılan yatırım en karlı, en değerli yatırımdır. Eğitim kalitesi artmadan bir şehirde yaşam kalitesinin artması mümkün değildir” diye konuştu. Gebze İlçe Milli Eğitim Müdürü Aydın Ceylan da eğitime ve okullara verdiği destekten dolayı Köşker`e teşekkür etti. Daha sonra 50 adet bilgisayar, protokol tarafından okul müdürlerine dağıtıldı.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ