KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Sirmen ve Aygün Solakoğlu’na gitti
Sirmen ve Aygün Solakoğlu’na gitti
Siyaset
03 Kasım 2010 Çarşamba 16:36
  • 933
  • 0

Sirmen ve Aygün Solakoğlu’na gitti

Baro Başkanı Av. Tamer Solakoğlu bir saat arayla CHP’li Sefa Sirmen ve AKP’li Zeki Aygün’ü makamında ağırladı

Geçtiğimiz ay yapılan Baro Kongresi`nde üç rakibine karşı üstünlük sağlayarak başkan seçilen Av. Tamer Solakoğlu`na tebrik ziyaretleri devam ediyor. Bu kapsamda önceki gün ilimizin iki önemli ismi Baro Başkanı`na konuk oldu. İlk olarak eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı ve eski milletvekili Sefa Sirmen`i ağırlayan Solakoğlu ardından da AKP İl Başkanı Zeki Aygün ve yönetimini konuk etti.
 

ADLİYE BİNASI YETERSİZ
Sefa Sirmen`in ziyaretinde 29 Mart seçimlerinde Karamürsel Belediye Başkan adayı olan Av. Merih Kuruçelik, Baro Başkan Vekili Nuri Almaz, sayman Harun Kaya da hazır bulundu. Burada konuşan Solakoğlu, Kocaeli Barosu`nun Türkiye`deki başarılı 10 baro arasına girdiğini, ancak fazla avukat nedeniyle sıkıntı yaşayacaklarını söyledi. Solakoğlu, “70 stajyerimiz var. İki yıl içinde avukat sayımız bini geçecek. Adliye binası da artık yetersiz hale gelmeye başladı” dedi.
 

YASA DEĞİŞİKLİĞİ
Solkağlu yeni başlayan vergi denetimlerinin de kendilerini sıkıntıya soktuğunu ifade ederek “Sakarya`da bir arkadaşımıza bin TL vergi borcu gelmiş. Bizden işin başında parasını almamızı istiyorlar. Biz de tahsilat zamanında yapılmasını istiyoruz. Birlik Başkanımız, Başbakan`la görüştü. Yasa değişikliği istiyoruz” diye konuştu. Sirmen de seçimler yaklaştığı için istenen yasa değişikliğinin Başbakan tarafından olumlu karşılanacağını dile getirdi.
 

AYGÜN BAŞARI DİLEDİ
Sirmen`i uğurlayan Solakoğlu ardından AKP İl Başkanı Zeki Aygün ve yönetim kurulu üyelerini ağırladı. Burada ilk sözü alan Aygün, “Kazanan arkadaşlara başarılar diliyoruz” dedi. Solakoğlu da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdikten sonra, tüm siyasi partilere eşit mesafede durduklarını söyleyerek, “Demokrasinin yükselmesi için çalışacağız” ifadelerini konuştu.
 

 

Selvi ARI

Yeliz KORAY

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ