KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Siyasete güven kazandıracağız
Siyasete güven kazandıracağız
Siyaset
26 Aralık 2012 Çarşamba 12:58
  • 1394
  • 4

Siyasete güven kazandıracağız

AKP’ye ve Yunus Pehlivan’a yüklenen Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan, “SP iktidarında siyasete ve siyasetçiye güven yeniden kazandırılacak” dedi
Saadet Partisi Körfez İlçe Başkanı Recep Sarıdoğan`ın  haftalık ilçe divan toplantısında AKP`ye ve Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan`a yüklendi. Sarıdoğan şöyle konuştu: “Türkiye genelinde mahalli seçimler 2014 yılının Mart ayında yapılacak. Bugün Türkiye`de milletimizin derdine derman olacak, halkın sorunlarını giderecek sağlık ve yol harici hiçbir proje hayata geçirilememiştir. Başbakanın gölgesinde seçim kazanılan bir ilçemizde Körfez ilçemizdir. 2009 yılında hiçbir kayda değer hizmet yapılmamasına rağmen iktidara bağlı bir belediye başkanı bir çok vaatle halkımız tarafından yeniden göreve getirilmiştir. 
 
KATKI SAĞLAMADI 
Coğrafi yapısı hesaba katılmadan, bilimsel hiç bir veriye dayandırılmadan, sanal görüntülerle insanımızı yanıltan bu yönetim, Körfez`imize hiçbir katkı sağlamadığı gibi aksine Körfez ilçenin coğrafi yapısını, havasını, denizini hatta ve hatta yamaçlarında bundan önceleri Türkiye`nin bir numarası olan kirazını bile yok etmiştir. Valilikçe açıklanan 3 battı–çıktının bir tanesi Körfez ilçe Sanayi, Çamlıtepe, Yeniyalı, Esentepe, İlim Tepe ve Yavuz Selim Mahallelerine geçişte kullanılacak. Battı–çıktının buraları rahatlatacak olması sevindiricidir. Şoförler, mahalle halkını rahatsız ediyor. Buradan yetkililere en az bu battı çıktı kadar önemli, Atalar Mahallesi bölgesinde bulunan, Rota Limanı, Evyap Limanı, gübre fabrikası ve Kırlangıç Fabrikası`na giriş–çıkışların çok yoğun olması nedeniyle buralarda trafik adeta bir çileye dönüşmekte. 
 
KAZAYA DAVETİYE
Aynı zamanda buralara giriş–çıkış yapan kamyon ve TIR`lar, D100 kenarına park ederek, adeta kazaya davetiye çıkarmaktadır. Mahalle aralarına park eden araçlarda kamyon şoförlerinin gecelemeleri, ayakta  sokak ortasında tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri, aileleri ciddi manada rahatsız etmektedir. Acilen bu bölgeye bir battı–çıktı yapılması gerekmektedir. Körfez Belediye başkanımı FK teknik direktörü mü? Sayın belediye başkanı gece geç saatlere kadar kahvede zaman geçiriyor. Gündüz ise spor sahasında sanki belediye başkanı değil Körfez FK`nın teknik direktörü gibi davranıyor. Bundan dolayın Körfez halkının hiçbir sorunun çözemiyor.” 
 
GÜVEN KAZANILACAK
Saadet Partisi`nin siyasette yeniden güven kazanacağını belirten ilçe başkanı Sarıdoğan, “Bu seçimi daha çok önemsiyoruz. Körfez`e uygun projeleri, halkımızın görüşüne sunarak, onların güvenini yeniden kazanmanın çabası içerisinde olmamız gerekmektedir. Geçmişte belediyecilikte destanlar yazan Saadet Partili bir başkan ve ekibini iş başına getirmek süretiyle siyasete, siyasetçiye yeniden güven kazandırılmış olacaktır” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ