KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
SP boşlukları dolduruyor
SP boşlukları dolduruyor
Siyaset
04 Kasım 2010 Perşembe 17:24
  • 904
  • 1

SP boşlukları dolduruyor

İstifa edip HAS Parti’ye gidenlerin yerini doldurmak için GİK üyeleriyle istişare yapan SP, AKP ile ittifak söylentilerini de sert bir dille yalanladı

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyeleri; Yaşar Canbay, Zülfikar Gazi, Ahmet Kul ve Sinan Ejderoğlu önceki akşam il istişare toplantısı için bir araya geldi. Parti binasında gerçekleşen toplantıya il başkanı Mustafa Mercan, il sorumlusu Yusuf Saka, ilçe başkanları ve il yönetim kurulu üyeleri de katıldı. SP`den istifa edip Numan Kurtulmuş`un kurduğu HAS Partisi`ne gidenlerin yerine atama yapmak için görüş alışverişinde bulunulduğu toplantıda, yeni isimlerin bir hafta içinde kesinleşeceği belirtildi.
 

2011`DE İKTİDARIZ
Basına kapalı yapılan toplantı öncesi açıklamalarda bulunan GİK üyesi Zülfikar Gazi işsizlik, ekonomi, terör konularına değinerek sorunlardan tek kurtuluşun Milli Görüş partisi SP olduğunu söyledi. Gazi, “İşsizlik için söylenen sözler nafile laflardır. Tarım ve hayvancılık ülkesi olan Türkiye yaklaşan Kurban Bayramı`nda bile kurbanı dışarıdan alacak hale geldi. Dışarıdan getirilen kurbanlarla ilgili şaibeler sürüyor. Ama kimse ümitsizliğe kapılmasın. Milli Görüş`ün tek temsilcisi SP 2011`de iktidar olacak” dedi.
 

KALFALIK DÖNEMİ BİTTİ
SP`nin iktidar olduğu dönemde yaptığı icraatları anlatarak kalfalık döneminin bittiğini, 2011`de halka ustalık dönemi yaşatacaklarını da ifade eden Gazi, “Halkın karşısına çözüm önerileri ve projelerle çıkıyoruz. Geçmiş icraatlarımız kalfalık dönemiydi. Kalfalık dönemi bitti. Şimdi usta olarak 8 ay sonra milletin yüzünü güldürmeye geliyoruz” şeklinde konuştu.
 

ATAMALAR HAFTAYA
Yapılacak istişare toplantısıyla teşkilatın görüşlerini alarak istifa edenlerin yerine yeni isimlerin geleceğini de dile getiren Zülfikar Gazi, “Boşlukları dolduracağız. Hiç zamanımız yok. Önümüzdeki hafta resmi atamalar bitecek” diye konuştu. Yeni kurulan HAS Parti`nin Türkiye`deki 61 partiden biri olduğunu da sözlerine ekleyen Gazi, “40 yıldır Milli Görüş camiasındayım. Teşkilatımızı hiç bu kadar heyecanlı görmemiştim. Biz Türkiye`deki 61 parti gibi değiliz. Ama onlar sadece 62. parti oldu. Biz Milli Görüş partisiyiz” ifadelerini kullandı.
 

GERİ DÖNÜŞLER VAR
Gazi, haziran ayında yapılacak genel seçimlerde AKP ile SP`nin ittifak söylentilerine de şu şekilde cevap verdi; “Bizler SP olarak seçime gireceğiz. Biz bir başkasına yama olmayız. Biz asılız. Ama kapımız Milli Görüş ilkelerini benimseyen herkese açık. Milli Görüş`ü benimseyen kimseye kapımızı kapatmayız.” Gazi, SP`den istifa edenler arasında geri dönüşlerin olduğunu da ifade etti.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ