KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
SP Dilovası’na atama yapıldı
SP Dilovası’na atama yapıldı
Siyaset
08 Aralık 2011 Perşembe 09:13
  • 1224
  • 1

SP Dilovası’na atama yapıldı

SP Dilovası İlçe Başkanlığı’na Ercan Oğuz atandı. Oğuz, mevcut ilçe başkanı Alaattin Durmuş’un yerine bu görevi yürütecek ve teşkilatı kongreye taşıyacak

Saadet Partisi (SP) İl Teşkilatı`nın haftalık yönetim kurulu toplantısı parti binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde konuşan SP İl Başkanı Ahmet Kul, Dünya Engelliler Günü`nü kutlayarak, engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözülmesi noktasında daha duyarlı ve hassas davranılması gerektiğinin altını çizdi. Kocaeli genelinde 190 bin engelli vatandaşın olduğunu söyleyen Kul, “Bugün Türkiye genelinde yüzde12.29, Kocaeli`de ise nüfusun yüzde 12.38 engelli vatandaşlardan oluşmakta. Gerek istihdam, gerekse engelli kardeşlerimizin sosyal hayatın içersinde olabileceği tüm şartların oluşması sağlanmalıdır” dedi.
 

AB SEVDASINDAN VAZGEÇİN
Konuşmasına Avrupa Birliği (AB)`yi eleştirerek devam eden Kul, AB sevdasından vazgeçilmesini ifade ederek, “2012 bütçesi milyarlarca lira açık vermekte. Cari açık ve yatırımlar noktasında çok büyük olumsuzluklar bulunmaktadır. Kısaca işçi, memur, emekli ve dar gelirlinin içinde olmadığı buram buram IMF kokan bir bütçe var. Bu bütçeyle Türkiye‘yi asla geleceğe taşıyamayız. Artık yeter AB sevdasından vazgeçin ve ülkemize daha fazla zarar vermeyin. AB gemisi batıyor. AB değil İslam Birliği şart” şeklinde devam etti.
 

KARŞI KARŞIYA GELDİLER
Cumhurbaşkanı ile hükümetin şike konusunda karşı karşıya geldiğini iddia eden Kul, “Şike Yasası`nı cumhurbaşkanı veto etti. Oysa bu yasa mecliste gurubu bulunan bütün siyasi partilerin onayıyla geçmişti. Bu bir kırılma noktasıdır ve büyük bir çatlaktır. Ne demek istediğimizi kısa bir zaman içersinde AKP içersinde yaşanan gelişmeler gösterecektir. Bu yasayla birlikte ilk defa cumhurbaşkanı ve AKP iktidarı karşı karşıya gelmiştir. Üstelik önümüzde çok önemli bir cumhurbaşkanlığı süreci varken”  diyerek AKP içinde çatlaklar oluşmaya başladığını ileri sürdü. 
 

BİNANLARIN DURUMU MEÇHUL
Van`daki depreminden ardından Kocaeli`de tekrar gündeme gelen hasarlı binalar da değinene Kul, “12 yıllık süre zarfında görsel harcamanın yerine hasarlı olan binaların yeniden yapılması veya kuvvetlendirilmesi noktasında çalışmalar yapılabilirdi. Kocaeli`de 674 tane orta hasarlı binanın durumu meçhul. Bu konuyla ilgili zorlayıcı bir tedbir alınmadığını görüyoruz. Yani 5 şiddetindeki bir depremle, Kocaeli`de büyük bir acı yaşayabiliriz. Acaba yerel yöneticiler bu konuda kendilerini sorumlu görmüyorlar mı? Biz onların sorumlu olduklarını düşünüyoruz” diye konuştu.
 

BELEDİYECİLİK BİZİM İŞİMİZ
Saadet Partisi`nin her geçen gün daha iyi bir grafik çizdiğini söyleyen Kul, “Önümüzdeki yerel seçimler Saadet Partisi`nin iktidara gelişinin işaret fişeği olacaktır. Belediye seçimlerinde gösterilen başarı bizi iktidara taşıyacaktır. Bu nedenle bizler daha şimdiden belki isim noktasında bir çalışma yapmıyoruz ama, Kocaeli`mizdeki yerel sorunlarla ilgili çözüm projelerimiz hazırlanıyor, zamanı gelince halkımızla bunları paylaşacağız. Belediyecilik milli görüşün işidir, yani Saadet Partisi`nin işidir” dedi. Kul, konuşmasının sonunda Dilovası ilçe başkanlığına atanan ismi açıkladı.
 

DİLOVASI İLÇE BAŞKANI ATANDI
Kul, Dilovası ilçe başkanlığına atanan Ercan Oğuz`u basına ve yönetime tanıttı. Tanıtım sırasında Dilovası`nın mevcut ilçe başkanı Alaatin Durmuş trafikte kaldığı için toplantıya katılamadı. Kul, yeni ilçe başkanına hayırlı olsun dileklerinde bulunduktan sonra Oğuz`a başarılar dileyip yetki belgesini verdi. Yeni başkan, Oğuz kutsal bir görevi devraldığını ifade ederek “Bereket ve bolluk için gerekenleri yapacağız. Dilovası, ilimiz ve Türkiye için artık elimizi taşın altına koyduk. Saadet Partisi geliyor” diyerek mutluluğunu paylaştı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ