KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.5959 TL
  • 6.2126 TL
  • 6.7892 TL
Kocaeli Zirve
SP Gebze İlçe Teşkilatı belediyeye savaş açtı
SP Gebze İlçe Teşkilatı belediyeye savaş açtı
Siyaset
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:06
  • 879
  • 0

SP Gebze İlçe Teşkilatı belediyeye savaş açtı

Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’ni, belediyenin mazeretler uydurarak vermediğini iddia eden Recep Kaya, olayın tekrarlanması halinde mahkemeye gideceğini söyledi

Saadet Partisi Gebze İlçe Teşkilatı`nın düzenlediği ve Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Erol Erdoğan`ın da konuşmacı olarak katıldığı “Farklı Çözüm Ekonomi” konulu konferans Çırağan Düğün Salonu`nda gerçekleştirildi. Erdoğan, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik sıkıntıların çözümü için Saadet Partisi`nin ortaya koyduğu önerileri anlattı. Konferansa SP İl Başkanı Erol Pekcan, Gebze ilçe başkanı Recep Kaya`nın yanısıra; Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler, SP Darıca İlçe Başkanı Memduh Kaya, Çayırova ilçe başkanı Naim Sağdıç, MÜSİAD Gebze Şube Başkanı Adnan Kurt, SP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Kocaeli il yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, çok sayıda sivil toplum örgütü dernek ve sendika yöneticileri, mahalle muhtarları ve vatandaş katıldı.

TALEBİMİZİ REDDEDİYOR
Erol Erdoğan, ekonomimizdeki temel meselenin zihniyet meselesi olduğunu kaydederek, “Saadet Partisi milli, anti emperyalist, maneviyatçı ve herkes için özgürlük ve refah isteyen bir partidir. Ekonomik sorunlarımızın çözümünde artık zihniyet ve model değişimi şart. Kerim ve adil devlet tam anlamıyla tesis edilmeli. Ekonomi üretime dayanmalı ve her alanda üretim teşvik edilmeli, yabancı sermaye ölçülü olmalı, dolaylı vergiler azaltılarak adalet sağlanmalı” diye konuştu. Programda Gebze ilçe başkanı Recep Kaya ise, belediye başkanlarının tarafsız olması gerektiğini belirterek başladığı konuşmasını şöye devam ettirdi; “Bu konferans ve diğer etkinliklerimiz için Gebze`deki tek salon olan Osman Hamdi Bey Kültür Salonu`nu belediyeden istememize rağmen salonun bu saatte dolu olduğu gerekçesiyle talebimiz geri çevrildi.

HUKUKİ MÜCADELE
Ancak şu anda o salonda herhangi bir program yapılmıyor. Bu günden sonrada ilgili taleplerimizin geri çevrilmesi halinde kamu malının tarafgir kullanılmasından dolayı hukuki mücadeleye başlayacağız” diye konuştu. Kaya konuşmasında ayrıca son günlerde Gebze`nin gündemini işgal eden Zabıta`nın denetimleri sonucu bazı restoranlarda domuz ve at eti kullanılmasının tespit edilmesine değinerek, bu restoranların bir ay önce tespit edilmesine rağmen belediye yetkililerinin bir aydır sustuğunu ve bunu kamuoyuyla paylaşmadığını belirterek, “bu durum Avrupa Birliği`nin Türkiye`ye hediyesidir, bu durumdan Avrupa Birliği müktesebatı çerçevesinde domuzu kasaplık hayvan statüsüne getiren hükümette sorumludur” şeklinde konuştu.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ