KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
SP il binası sessizliğe gömüldü
SP il binası sessizliğe gömüldü
Siyaset
04 Ekim 2010 Pazartesi 17:57
  • 1905
  • 4

SP il binası sessizliğe gömüldü

Saadet Partisi İl Başkanı Erol Pekcan ile birlikte 10 kurultay delegesi partiden istifa etti. SP İl Teşkilatı ise sessizliğe büründü

Saadet Partisi`nin temmuz ayında gerçekleşen olağanüstü genel kurulun ardından yaşanan olaylar ve parti yönetiminin kayyuma devredilmesi üzerine genel başkan Numan Kurtulmuş partiden istifa etmişti. Kurtulmuş`un ardından SP İl Başkanı Erol Pekcan, bazı ilçe başkanları ve birçok il yönetim kurulu üyesi istifa etti. Pekcan`ın istifasından sonra Saadet Partisi başkansız kaldı, il binası kapılarını kapattı.
 

10 DELEGE OY KULLANACAK
Yaşanan istifaların ardından Saadet Partisi onursal başkanı Necmettin Erbakan, olağanüstü kurultayın 17 Ekim`de yapılacağı kararını aldı. Yapılacak olağanüstü kurultayda ilimizden oy kullanma hakkı olan 20 kurultay delegesinden 10`u oy kullanacak. 10`u ise Kurtulmuş ile birlikte partiden istifa etmişti. SP`nin geçen yıl yapılan il kongresinde il başkanı seçilen Erol Pekcan ile birlikte 20 kurultay delegesi seçilmişti.
 

KURULTAY DELEGELERİ
Kongrede seçilen kurultay delegeleri ise şu isimlerden oluşuyordu; Mustafa Can, Muhammet Yolcu, Recep Kaya, Hasan Üstüner, Erkan Katırağ, Naim Sağdık, Memduh Kaya, Recep Sarıdoğan, Fevzi Perk, Bilal Çakır, Ali Osman Aydın, Tacettin Yurtsever, Mehmet Aras, Erol Pekcan, Bahattin Buksu, Şaban Tek, Meryem Tan,Sinan Yolcu, Kayhan Baydar Ahmet Özer seçilmişlerdi.
 

İL BAŞKANI ATANACAK
Erol Pekcan`ın istifasından sonra boşalan parti il başkanlığına 17 Ekim`de yapılacak olağanüstü kurultay sonrası yeni bir il başkanı atanacak. Pekcan`dan sonra partinin en yetkili ismi olan İzmit İlçe Başkanı Mustafa Can, “Erol Bey ve beraberindekiler istifa etti. İl başkanımız şimdilik yok. Parti de kapalı. Kurultay sonrası yeni bir isim atanacak ve il yönetimini oluşturacak. Kurultaya kadar başkanımız olmayacak” dedi.
 

KİMLER OY KULLANACAK     
Erol Pekcan ile birlikte partiden istifa eden kurultay delegelerinin isimleri şöyle: Erol Pekcan, Recep Kaya, Hasan Üstüner, Namık Sağdık, Memduh Kaya, Fevzi Perk, Bilal Çakır, Ali Osman Aydın, Bahattin Buksu, Şaban Tek. Kurultayda oy kullanacak delegeler işe şunlar: Mustafa Can, Muhammet Yolcu, Erkan Katırağ, Recep Sarıdoğan, Tacettin Yurtsever, Mehmet Aras, Meryem Tam, Sinan yolcu, Kayhan Baydar, Ahmet Özer.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ