SP ilçe başkanı “canları sağolsun”
SP ilçe başkanı “canları sağolsun”
Siyaset
13 Mart 2018 Salı 16:43
  • 2314
  • 0

SP ilçe başkanı “canları sağolsun”

Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanı Yusuf Kaçar ilçe Başkanları masasına katılmamasına Hasan Ayaz’ın yaptığı açıklama için ‘’ İlçe başkanlarımız bu davranışımızı kaçmak olarak yorumlamış canları sağ olsun’’ dedi.

Saadet Partisi İzmit İlçe başkanı Yusuf Kaçar geçtiğimiz gün gerçekleştirilen İzmit İlçe başkanları masasına katılmamıştı. Katılmamasının sebeplerini açıklayan bir basın açıklaması yaptı. Kaçar masa olmadan da iyi geçinebileceğini vurguladı.

Kaçar : ‘’ Geçtiğimiz hafta AK Parti İlçe Başkanı Hasan Ayaz Bey'in öncülüğünde kurulmak istenen ilçe başkanları masasına davet edildik. Nazik ziyaretlerinden ve davetlerinden dolayı Hasan Bey'e ve yönetimine teşekkür ettik. Kurulacak masayla ilgili endişelerimiz olduğunu, teşkilat mensuplarımızla istişare edip karar vermek istediğimizi söyledik. Buna rağmen henüz kararımızı bildirmeden basında masada Saadet Partisi de olacak şeklinde yanlış haberler çıktı.

Cuma günü ilçe teşkilatımızla istişare ederek aldığımız kararı bizzat Hasan Bey'i arayarak bildirdik. Nihayetinde oluşturulmak istenen ilçe başkanları masasına katılmadık. İlçe başkanlarımız bu davranışımızı kaçmak olarak yorumlamış canları sağ olsun. Zamanla birbirimizi daha iyi tanıyacağımıza inanıyorum. Ben yine de ilçe başkanlarımıza saygılarımı sunuyorum.’’ Dedi.

 

Evimizden sokağa küçük evimizden büyük evimize çıkmış gibi çıkarız

           

Milli görüş çizgisinde hareket ettiklerini belirterek Konuşmasına devam eden Kaçar ‘’ Şunu belirtmeliyim ki; Milli Görüş ilkeleriyle hareket eden bizler; evimizden sokağa küçük evimizden büyük evimize çıkmış gibi çıkarız. Bizim için ilçemizin sokakları ve ilçemiz büyük evimizi ifade eder. İnancımız gereği komşularımıza ve ilçede yaşayan tüm insanlara kardeşlerimiz gözüyle bakma gayreti içerisinde hareket ederiz. Gencinden yaşlısına tüm ilçe halkının sorunlarını da bizim sorunlarımız olarak görür ve elimizden geldiğince teşkilat olarak bu sorunları çözme gayretiyle çalışmalarımızı yaparız. Biz çalışmalarımızı devlet desteği almadan kendi tasarruflarımızla yapar ve bundan dolayı da memnuniyet duyarız. Bu hassasiyetimizden dolayı; insanlarımızın halini ve ilçemizin fiziki yapısını gördükçe bu ilçeyi yönetenlerin ve bu ilçede söz sahibi olanların işini gerçekten düzgün yapmadığını üzüntü içerisinde seyreder ve ne yapabiliriz derdine düşeriz.’’ Dedi.

 

Utanıyorum

Yerel sorunları ele alan Kaçar ‘’ Şimdi, ilçede tüm siyasi parti yöneticilerinin gözünün içine girecek nitelikte sorunlar var: Üç yol muhitinde oturuyorum ve sola Yeşilova tarafına giderken ve sağa çarşıya toplantılarıma giderken siyaset yapan biri olarak utanıyorum.

Yollar ve kaldırımlar bebek bekleyenlerin, yaşlıların, hastaların, engelli vatandaşların korkulu rüyası haline gelmiş. Bu sorunların yaşandığı mahallelerde, bu kadar siyasetçi varken, STK mensubu, kamu çalışanı, muhtarı varken nasıl çözüm bulunmaz hayret ediyorum. Şehir içinde çukurlardan kaçmak için adeta zikzak yapa yapa kilometrelerce yol giden araçlar kimsenin umurunda değil mi? Yeşilova, Tavşantepe, 28 Haziran, Kadıköy mahallelerinde oturanlar bu yolları mı hak ediyor? Bu trafiği mi hak ediyor? Bu altyapıyı mı hak ediyor? Bu kirli havayı mı hak ediyor?

Yetkim olmamasına rağmen bu durumu düzeltemeyen bir siyasetçi olarak utanıyorum. Bu utancı duymayanlara da ayrıca hayret ediyorum.’’ Dedi.

 

Hesap Vereceğiz

Kaçar ‘’İlçenin bu gibi sorunlarını çözmesi gerekenler, sorunları gündeme taşıması ve sorunları gündemden düşürmemesi gerekenler masa etrafında bir araya gelip kalkarlar, sorunları çözemezlerse burada yaşayan insanlar yetki ve güç sahibi iktidar partisinin ilçe başkanını da, o masada bulunan diğer partilerin ilçe başkanlarını da unutmazlar. ‘’ dedi.

 

Masada olmadan da iyi geçinilebilir

Son olarak vatandaşın sorunlarını ele alan kaçar ‘’Dolayısıyla Saadet Partisi İzmit İlçe Başkanlığı olarak diyoruz ki; Vatandaşların bizim iyi geçinmemizden çok sorunların çözülmesine ihtiyacı var. Biz masada buluşmadan da iyi geçinebilir, sağlıklı iletişim kurabiliriz. Bunun yolu da hakikatlerin konuşulmasından ve vatandaşın sorunlarının çözülmesinden geçer. Vatandaşın gerçek sorunlarını çözme gayreti içerisinde olmayan, bunu gündeme taşımayan yetki ve söz sahibi ilçe başkanına karşı da siyaseten mücadelemizi yaparız. Bu duygu ve düşüncelerimizle tekraren saygılarımı sunuyorum. ‘’ dedi.

 

 

 

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

Yıkım yeni başladı, veliler tedirgin

Yazan: Halk

Yorum: Neden okullar tatil olduğunda yapılmadı

KENT REHBERİ