KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
SP, Mustafa Mercan’la yola devam
SP, Mustafa Mercan’la yola devam
Siyaset
06 Ekim 2010 Çarşamba 20:05
  • 3903
  • 6

SP, Mustafa Mercan’la yola devam

Erol Pekcan’ın istifası ile boşalan SP İl Başkanlığı’na seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Mustafa Mercan kongreye kadar vekalet edecek

Geçtiğimiz hafta istifa eden genel başkan Numan Kurtulmuş ile hareket etme kararı alan SP İl Başkanı Erol Pekcan ve bazı yönetim kurulu üyelerinin partiden ayrılmasının ardından il teşkilatı, ilk haftalık yönetim kurulu toplantısını gerçekleştirdi. Tüzük gereği başkandan sonra gelen, seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Mustafa Mercan`ın kongreye kadar il başkanlığına vekalet etmesi kararlaştırıldı. Mercan alkışlarla geldiği il toplantı salonunda önemli açıklamalarda bulundu. 200 araçlık konvoyla düğüne gider gibi kongreye gideceklerini söyleyen Mercan, istifaları ise “Hasat mevsimiydi, geldi geçti” olarak yorumladı.
 

KATILIM YÜKSEK OLDU
Numan Kurtulmuş`un yerine Necmettin Erbakan`ın posterlerinin asıldığı toplantı salonunda katılım oldukça yüksekti. İstifa etmediği açıklanan 30 yönetim kurulu üyesi ve gençlik kolları ile İzmit ilçe başkanı Mustafa Can, Körfez ilçe başkanı Recep Sarıdoğan, Derince ilçe başkanı Erkan Katırağ ve Kandıra ilçe başkanı Muhammed Yolcu toplantıda hazır bulundu. Toplantıya katılan il sorumlusu Yusuf Saka, basında yer aldığı gibi 250 kişinin partiden istifa etmediğini hatta istifa ettiği söylenen il yönetiminden dahi bazı üyelerin partide kaldığını söyledi. Saka, istifa eden ilçe başkanlarından boşalan koltukların da aynı yöntemle doldurulacağını kaydetti.
 

HASAT MEVSİMİ BİTTİ
Saka, ilimizdeki 12 ilçenin kadın ve gençlik kollarında hiçbir istifa olmadığını da iddia etti. Bereketli milli görüş topraklarında bir hasat mevsiminin daha bittiğini söyleyerek il başkanı olarak ilk konuşmasını yapan Mercan ise, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu seferki küçük bir ayrılık da olsa hüzün veriyor. Hocamızın dediği gibi bir tek kardeşimizin ayrılmasına gönlümüz razı gelmez. Bunun için son ana kadar kapılar açık tutuldu. Amaçlar farklı da olsa bundan 8 yıl önceki tercih maalesef gerçekleşti. Yaşananların basına servis edilme şekli hepimizi üzdü. Olanlardan hocamızın ve sadık arkadaşlarımızın sorumlu gösterilmesi bardağı taşıran son damla oldu.
 

DÜĞÜNE GİDER GİBİ
Teşkilatlarımız dimdik ayakta ve görevlerinin başındadır. Ayrılan arkadaşların yerine en kısa zamanda başkaları gelecek. Milli görüşün tek temsilcisi SP`dir. 17 Ekim Pazar günü gerçekleşecek kongrede iktidara yürüyeceğiz. Üçüncü şahlanış zamanımızdır. Kongreye 200 araçlık bir konvoyla, birlik beraberlik içinde düğüne gider gibi gideceğiz. Kongre çalışmaları için bir heyet oluşturduk ve yarın Ayaz Pastanesi`nde il divan toplantımızı yaparak sorunları masaya yatıracağız. Heyetimizin başında eski il başkanımız Yusuf Saka var. Hocamızın talimatıdır, istifa eden partililer hakkında kötü konusulmayacak. Bu talimata uymak mecburidir.”


Mustafa Mercan kimdir?

1964 Karamürsel doğumlu. Evli ve 4 çocuk babası. Karamürsel`de esnaf. 1988`de Milli Gençlik Vakfı`nda başladığı siyasi hayatına, Karamürsel ilçe başkanlığı ve seçim işlerinden sorumlu il başkan yardımcılığıyla devam etti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ