KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
SP’de Aras şov!
SP’de Aras şov!
Siyaset
15 Aralık 2012 Cumartesi 11:08
  • 1478
  • 7

SP’de Aras şov!

SP’de Mehmet Aras yine şov yaptı, toplantıya getirdiği ekmek, simit, çay ve teraziyle AKP iktidarına verdi veriştirdi
Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatı aylık divan toplantısını önceki akşam yaptı. Parti binasında gerçekleştirilen toplantıya eski il başkanı Mehmet Aras damgasını vurdu. Aras, yanında getirdiği ekmek, simit, çay ve kendi yaptığı teraziyle AKP iktidarına yüklendi. İlçe başkanı Yusuf Saka da kentsel dönüşüm üzerinden iktidarı eleştirdi.
 
BORÇ İKİ KATINA ÇIKACAK
Toplantının basına açık kısmında konuşan ilçe başkanı Yusuf Saka kentsel dönüşümün olumsuz etkilerinden söz ederek, “Devlet her şeyi özelleştirirken inşaat işini kamulaştırıyor. Bu büyük sıkıntılara yol açacak. İnsanlar bankalara esir edilecek. Milletin şimdi ev yüzünden bankalara dünya kadar borcu varken bu iki katına çıkacak. Bu inşaat işleri de büyük esnafa verilince yerel esnaf iş yapamaz hale gelecek” dedi. 
 
KENT KONUT`A VURDU
Saka konuşmasına Büyükşehir Belediyesi`nin iştiraklerinden Kent Konut`un yaptığı süpür lüks satış ofisini eleştirerek devam etti. Saka, “Kent Konut kendisine öyle bir ofis yaptı ki evlere şenlik. Zannedersiniz kongre merkezi ya da spor salonu. Bu değirmenin suyu nereden geliyor? Eğer Kent Konut arpalık olarak görülürse sıkıntılar yaşanır” diye uyarıda bulundu.
 
TERAZİYLE ANLATTI
Ardından söz alan eski il başkanı Mehmet Aras elindeki ekmekle Türkiye`nin bütçesini ve vatandaşa düşen payı gösterdi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın ilk yıllarda simit ve çayla vatandaşı kandırdığını söyleyen Aras, son olarak kendi yaptığı terazi üzerinden emekli, memur ve hortumcuların durumunu kıyasladı.
 
TAŞ OCAĞINA DEĞİNDİ
Yüzde 3 zam alan emekli ve memurun musluğunun akmadığını belirten Aras, hortumcunun ise yüzde 50 ile durmaksızın aktığını gösterdi. Maşukiye`de açılmak istenen taş ocağı konusuna da değinen Mehmet Aras, “İhaleyi alanların, verenlerin önceden oturacağı yer yokken şimdi altlarında Mercedesler var” diyerek AKP iktidarını eleştirmeye devam etti. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ