KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
SP’de atamalar yapıldı
SP’de atamalar yapıldı
Siyaset
11 Kasım 2010 Perşembe 14:08
  • 771
  • 1

SP’de atamalar yapıldı

İstifalar sonrası SP İl Başkanlığı’na vekalet eden Mustafa Mercan, Erbakan Hoca tarafından resmen atanırken; il sorumlusu Yusuf Saka da il müfettişi olarak görevlendirildi

Saadet Partisi Genel Başkanlığı`ndan istifa edip HAS Parti`yi kuran Numan Kurtulmuş ile hareket etme kararı alan eski il başkanı Erol Pekcan`ın yerine vekalet eden Mustafa Mercan`ın resmi ataması yapıldı. İstifalar sürecinde il sorumlusu olarak görev yapan Yusuf Saka da daha önce Kayhan Baytar`ın üstlendiği il müfettişliği görevine getirildi. Dün parti binasında gerçekleşen kahvaltılı basın toplantısıyla atamalar hakkında değerlendirme yapan Mercan, genel başkan Necmettin Erbakan ile yaptıkları görüşmelerden de bilgi verdi.
 

SIRA İLÇELERDE
Kahvaltılı basın toplantısına; Derince ilçe başkanı Erkan Katırağ, Başiskele ilçe başkanı Yılmaz Sarı ve Körfez ilçe başkanı Recep Sarıdoğan da katıldı. İl başkanı Mustafa Mercan istifalarla boş kalan 8 ilçenin başkan atamalarını da en yakın zamanda yapacaklarını söyledi. Mercan, “İlçe başkan atamaları il yönetiminin inisiyatifinde. Arkadaşlarımızla ilçe başkanlarını belirlemenin formüllerini belirleyip çalışacağız” dedi. Mercan istifalardan boşalan 50 kişilik yönetim kuruluna da bazı takviyelerin yapılacağını belirtti.
 

MİLLİ GÖRÜŞ`ÜN KALESİ
Önceki gün Erbakan Hoca`nın kendisiyle birlikte Yusuf Saka`yı Ankara`ya çağırdığını ve görevlendirme hakkında bilgi verdiğini söyleyen Mercan, “Teşkilat yoklamasının ardından Ankara`ya çağırıldık. Erbakan Hoca, ‘Kocaeli Milli Görüş`ün kalesidir` dedi. Biz de bu doğrultuda çalışmalarımızı yapacağız” diye konuştu. Kendilerinden ayrılıp HAS Parti`ye geçen arkadaşlarına da seslenen Mercan, “HAS Parti Türkiye`de 62 partiden biridir. Diğerlerine ne kadar yakınsak onlara da o kadar yakın, ne kadar uzaksak o kadar uzak olacağız. Onlar bizim yanımızdan ayrılan dostlarımız” ifadelerini kullandı.
 

TABANDA İSTİFA YOK
SP`nin derdinin kültür, inanç ve din konusunda insanların ötekileştirilmeden hak ettiği gibi yaşatılması olduğunu ve Milli Görüş`ün inançlarından güç alarak başarıya ulaşacağını da dile getiren Mercan, yaşanan süreçte tabanda ciddi istifaların olmadığını, sadece yönetim kadrolarında istifalar yaşandığını da hatırlattı. Mercan son olarak “Yüzde hesabı yapmadık ama tabanda istifa yok. Üst kademelerde birkaç istifa yaşandı. Üçüncü şahlanış dönemiyle hepimiz birer Erbakanız” şeklinde konuştu.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ