KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
SP’de başkanlık divanı belirlendi
SP’de başkanlık divanı belirlendi
Siyaset
25 Kasım 2010 Perşembe 13:44
  • 1043
  • 2

SP’de başkanlık divanı belirlendi

Saadet Partisi İl Yönetimi’nde resmi atamaların yapılmasından sonra önceki akşam da başkanlık divanında görev alacak 14 kişi belirlendi

SP İl Teşkilatı`nın haftalık yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 14 kişiden oluşan başkanlık divanını açıklayan il başkanı Mustafa Mercan, gündem konularıyla ilgili değerlendirmelerde de bulundu. NATO projesi gibi gösterilen ABD füze kalkanı projesiyle hedefin İran ile birlikte müslüman ülkeler olduğunu söyleyen Mercan, AKP`yi ve Başbakan Tayyip Erdoğan`ı eleştirdi. 24 Kasım Öğretmenler Günü`nde öğretmenlerin içler acısı durumda olduğunu da kaydeden Mercan, öğretmenlerin SP iktidarıyla refaha kavuşacağını belirtti.
 

ÖĞRETMENLER GÜLECEK
Mercan, “Öğretmenlerimizin günümüzde maddi ve manevi sıkıntıları var. Ama ne yazık ki iktidarın hiçbir icraatı yok. Avrupa ülkelerindeki öğretmenler 30-50 bin dolar kazanırken, benim öğretmenlerim 12 bin dolar kazanıyor. Öğretmenlerin yalnızca yüzde 5`i sıkıntı yaşamıyor. Öğretmenlerimizi yoksulluk sınırında yaşatmak hangi vicdana sığar? Bizim iktidarımızda öğretmenlere 15 yılda verilmeyenleri 1 yılda verdik. Milli Görüş gelecek öğretmenlerin yüzü gülecek” diye konuştu. Mercan ayrıca geçtiğimiz haftalarda resmi atamaları yapılan il yönetimindeki başkanlık divanını açıkladı.
 

14 KİŞİ SEÇİLDİ
Buna göre; Abdülhamit Kahvecioğlu (teşkilat başkanı), Turhan Özkalas (siyasi işler başkanı), Halil Kayın (seçim işleri başkanı), Sinan Yolcu (tanıtma başkanı), Hasan Antika (halkla ilişkiler başkanı), Hayrullah Emcet Küçük (mahalli idareler başkanı), İbrahim Veli (ekonomik ve sosyal işler başkanı), Yücel Mollaismailoğlu (dış ilişkiler başkanı), Süleyman Sezer (il sekreteri), Aydın Öktem (il muhasibi), Hüseyin Kanca (eğitim başkanı), İbrahim Bilgin (sivil toplum kuruluşları sorumlusu), Mehmet Kaymak (hanımlar komisyonu sorumlusu) ve Hikmet Aydın (gençlik kolları başkanı).

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ