KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
SP’de bayram kuyruğu
SP’de bayram kuyruğu
Siyaset
28 Kasım 2009 Cumartesi 16:42
  • 821
  • 0

SP’de bayram kuyruğu

SP’nin bayramlaşma töreninde partililer, Belsa Plaza’nın önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Yaklaşık 500 kişinin katıldığı törende SP, adeta gövde gösterisi yaptı. Bayramlaşmaya CHP’li Adnan Uysal da katıldı

Saadet Partisi`nin gelenekselleşen bayramlaşma töreni il binasında önünde gerçekleştirildi. Bayramlaşma öncesinde parti binasında günün anlam ve önemine dair konuşmalar yapıldı. İl başkanı Erol Pekcan`ın ev sahipliğinde gerçekleşen bayramlaşma törenine GİK üyeleri Mehmet Batuk ve Mehmet Aras, ilçe başkanları, Türk Sağlık-Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Ömer Çeker, Hizmet-iş Sendikası Kocaeli 1 No`lu Şube Başkanı İdris Ersoy ve CHP`li İzmit Belediye Meclisi Üyesi Adnan Uysal katıldı. 
 

AKP`YE ELEŞTİRİ
Törende ilçe başkanları adına ilk olarak İzmit ilçe başkanı Mustafa Can bir konuşma yaptı. Herkesin bayramını kutlayan Can, seçim öncesinde SP`nin meclis dışındaki son bayramı olduğunu söyledi. Pekcan ise yaptığı konuşmada, “Hak mücadeleleri bedel ödenmeden kazanılamaz. Biz de bedel ödemeyi göze aldık” dedi. AKP`yi uyaran Pekcan, “Bir an önce demokratik sivil bir anayasa çıkarın. Siyasi partiler ve seçim yasasını bir an önce değiştirin. Adam gibi dış politika izleyin. Yoksa Saadet Partisi ensenizde, geliyor” dedi. Batuk ise AKP`yi sert bir dille eleştirdi. Ardından parti binası önünde geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ