KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
SP’de hem atama hem kongre takvimi
SP’de hem atama hem kongre takvimi
Siyaset
15 Aralık 2011 Perşembe 09:00
  • 974
  • 0

SP’de hem atama hem kongre takvimi

SP, Karamürsel ilçe teşkilatında mevcut başkan Mecit Karabulut ile devam kararı alırken, 25 Aralık’ta Gölcük, 1 Ocak’ta ise Gebze ilçe kongrelerini yapacak

Saadet Partisi (SP) haftalık yönetim kurulu toplantısını parti binasında gerçekleştirdi. Bazı ilçelerin kongre takvimlerinin açıklandığı toplantı öncesinde konuşan il başkanı Ahmet Kul, yine AKP`yi eleştirdi. Kul, “Ülkemizin içinde bulunduğu durumu anlatırken inanın çok üzülüyoruz. Mesela, şu anda mecliste görüşülmekte olan 2012 yılı bütçesi giderleri 350,9 milyar TL, gelirleri ise 329,8 milyar TL. Kısaca 21 milyarlık bir bütçe açığı var. Her hafta bir milyar, her gün 145 milyon, her saat 6 milyon, her dakika 100 bin, her saniye  bin 680 dolar borç ödüyoruz” dedi.
 

AB GEMİSİ BATIYOR
Türkiye`nin üretmeyen toplum haline geldiğini söyleyen Kul, “Hiçbir ekonomi bilgisi olmayan insan bile bu işletmenin batmak üzere olduğunu anlar. Üzülerek söylüyoruz, Türkiye bugün bu noktadır. Türkiye`nin bugün bu noktaya gelmesinin en büyük sebeplerinden bir tanesi, AB sevdası ve buna bağlı olarak, hazırlanan uyum yasalarıdır. Bu süreç içersinde Türkiye üretmeyen tüketen bir toplum haline gelmiştir. Tarımı hayvancılığı bitirilmiş, neyi ne kadar üretip nereye satabileceğimize AB karar vermektedir. AB gemisi batıyor. Ve biz ısrarla bu gemiye binmeye çalışıyoruz” diye konuşmasını sürdürdü.
 

AKP ÇATIRDIYOR
AKP`yi eleştirerek konuşmasını sürdüren Kul, “AKP`de yaşanan ilçe kongreleri ve sonrasında yaşanan gelişmeler aslında genelde olan çatırdamanın yerele inmesidir. Bu arada Büyükşehir Belediye Başkanlığı noktasında şu anda bakanlık koltuğunda oturan sayın Ergün`ün isminin geçmesi bile 2014‘de yaşanacak olan ortamı gözler önüne sermektedir” dedi. Yılbaşı itibariyle tren seferlerinin iptal edilecek olmasına da değinene Kul, “İzmit istasyonu yaklaşık 30 ay gibi bir süre, kullanılamayacak. Şuana kadar önlem alınmalıydı. Ama somut olarak atılmış bir adım yok” şeklinde konuştu.
 

KARAMÜRSEL DEĞİŞMEDİ
AKP`yi eleştiren konuşmasının ardından Karamürsel ilçe başkanlığına atanan ismi de açıklayan Kul, “Karamürsel`de mevcut ilçe başkanlığını yapan ve son seçimlerde de çok iyi bir oy almamıza yardımcı olan başkanımız Mecit Karabulut tekrar ilçe başkanı olarak seçildi. Karamürsel`de milli görüş bayrağını dikeceğine inanıyoruz. Ayrıca, 25 Aralık`ta Gölcük, 1 Ocak`ta da Gebze kongremizi gerçekleştireceğiz. Pazar günü de Kartepe Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi`nde il divan kurulumuzu yapacağız” dedi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ