KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
SP’de kongre takvimi belli oldu
SP’de kongre takvimi belli oldu
Siyaset
04 Ekim 2009 Pazar 16:22
  • 1050
  • 37

SP’de kongre takvimi belli oldu

Saadet Partisi İl Divan Toplantısı, gerçekleştirildi. Kongre takviminin açıklandığı toplantıda il başkanı Pekcan, AKP ve CHP’yi yerden yere vurdu

SP İl Divan Toplantısı gerçekleştirildi. İlçe başkanları ve teşkilat üyelerinin tam kadro katıldığı toplantıda kongre takvimi açıklandı. Ayaz Düğün Salonu`nda yapılan divan toplantısına il başkanı Erol Pekcan damgasını vurdu. Siyasetçilerin ilkesiz davranışları yüzünden siyasete olan güvenin her geçen gün azaldığına dikkat çeken Pekcan, “AKP hükümeti, özellikle dış politikada ilkesiz bir tutum içindedir. Hükümet ellerindeki gücü milletin lehine değil, kendileri, yandaşları ve uluslar arası çıkar grupları için kullanıyor. Onun için onların ilk sabah rüzgarları da seçimler olacak ve ilk seçimlerden sonra savrulduklarına şahit olacağız inşallah” şeklinde konuştu.
 

SİRMEN-KARAOSMANOĞLU BULUŞMASI
CHP`li Sefa Sirmen`in Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karosamnoğlu`nu ziyaret etmesinin kent gündemi haline geldiğini ifade eden Pekcan, “Birbirlerine karşı yağlı-ballı sözler, abartılı iltifatlar söylediler. AKP İl Başkanı Zeki Aygün de ‘Srmen canımız, ciğerimiz` diyerek bu iltifatlara katkı sağlamıştır. Seçim sürecini bir hatırlayalım. Sirmen, Karaosmanoğlu`nun kardeşlerinden birinin İZAYDAŞ ihalesine girdiğini ve ihalenin adrese teslim yapıldığını söylemiştir. Karaosmanoğlu, CHP`liler için, ‘İçki içene, kumar oynayana kız verilmez`, ‘Belediyeyi çakalın çukalın yönetmesine izin vermeyiz` diyerek belden aşağı vurmuş ve seçim kampanyasını bu şekilde sürdürmüştür” dedi. 
 

ERENKAYA`YI NEDEN DIŞLADINIZ
Sirmen-Karaosmanoğlu ikilisine seslenen Pekcan, “Bakacağınız yüze tükürmeyin. Geçmişten ders alın” dedi. CHP`lilere de seslenen Pekcan, “Sirmen yapınca iyi dediniz, Hikmet Erenkaya`yı neden dışladınız. Kişiye ve gücüne göre siyaset şekillenmez. Türkiye artık bu şekilde dengesiz siyasi tavırlar istemiyor” diye konuştu. Eğitim-öğretim yılının açılmasını da değerlendiren Pekcan, “Başbakan ‘her okulu bitirenin iş bulma imkanı yok` diyor. Halbuki her insanımızın okumasını, üniversite mezunu olmasını teşvik etmeliydi” şeklinde konuştu. Pekcan sözlerinin devamında, yeni yasama yılının açıldığına da dikkat çekerek, “Hayırlı olsun” dedi.
 

İŞTE KONGRE TAKVİMİ
Üye hamle çalışmalarının da sürdüğüne dikkat çeken Pekcan, “Bu çalışmamız, ilçelerde kurulan stantlar ve diğer kampanyalarla hızla devam etmektedir. Kampanyanın başından itibaren üye sayımızda ciddi bir artış olmuştur” diye kaydetti. Son olarak, partisinin kongre sürecine girdiğini belirten Pekcan, kongre tarihlerini sıraladı. Buna göre Gebze – 25 Ekim, Dilovası – 31 Ekim, Darıca – 1 Kasım, Karamürsel – 7 Kasım, Çayırova – 8 Kasım, Gölcük – 14 Kasım, Başiskele – 15 Kasım, Derince – 21 Kasım, Kartepe – 22 Kasım, Kandıra – 2 Aralık, İzmit – 6 Aralık`ta kongresini gerçekleştirecek. İl kongresi de Aralık ayında yapılacak.  


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ