KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
SP’de, Zeki’nin yerine Kahya geldi
SP’de, Zeki’nin yerine Kahya geldi
Siyaset
11 Aralık 2012 Salı 13:58
  • 999
  • 2

SP’de, Zeki’nin yerine Kahya geldi

SP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Zeki'nin partinin genel merkezinde üstlendiği görevi nedeniyle, yerine ilçe gençlik kolları yönetiminde bulunan Mesut Kahya getirildi

Saadet Partisi (SP) İzmit İlçe haftalık olağan toplantısı önceki akşam parti binasında gerçekleştirilirken, toplantı öncesi SP İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mesut Kahya basına tanıtıldı. İzmit İlçe Gençlik Kolları eski Başkanı Mehmet Zeki'nin partinin genel merkezinde üstlendiği görev sebebiyle, başkanlık görevine layık görülen Mesut Kahya aldıkları bayrağı daha ileri taşıyacaklarının da sözünü verdi. Toplantıda ayrıca hükümetin yeni asgari ücret politikası eleştirildi. 

 
HANGİ DÜNYADA YAŞIYORLAR
Toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka, asgari ücret olarak toplam yüzde 5'lik oranı komik bulduklarını dile getirerek, "Geçen seneyle bu sene arasında değişen birşey yok. İlk 6 ayda 763 TL olacak olan asgari ücret ikinci 6 ayda ise 784 TL olarak öngörülüyor. Komisyona nerede yaşadıklarını sormak lazım. En son doğalgaz ve elektriğe yapılan zamlar, asgari ücret zammını zaten aşıyor. Ayrıca 2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan, Rize mitinginde çay simit hesabı yapıyordu. Simit 1 TL, çay ise 50 kuruş. Yani toplamı 1500 kuruş ediyor. Beş kişilik ailenin çay simit hesabına göre haftalık gideri 7 buçuk TL ediyor. Bu da aylık 225 TL yapıyor. Yani bunlar insanlara çay ve simidi bile çok görüyor" diyerek hükümetin asgari ücret politikasını protesto etti.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ