KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
SP’den başbakana destek
SP’den başbakana destek
Siyaset
06 Ekim 2012 Cumartesi 10:15
  • 1077
  • 0

SP’den başbakana destek

Bülent Kaya, Suriye olayında hükümetin verdiği karşılığı yerinde bularak, başbakanı destekledi

Saadet Partisi Körfez İlçe Teşkilatı`nın haftalık toplantısına katılan SP Genel İdare Kurulu Üyesi Bülent Kaya, Suriye olayında hükümetin verdiği karşılığı yerinde bulduğunu söyleyerek başbakanı desteklediğini ifade etti. Konya eski milletvekili Hasan Hüseyin Öz ve Bülent Kaya`nın misafir olarak katıldığı toplantıya ilçe başkanı Recep Sarıdoğan başkanlık yaptı. Sarıdoğan, tüm Körfezliler`i pazar günü yapılacak mitinge davet etti.

 
KARŞILIĞIN ARKASINDAYIZ
Konuşmasında dış politikaya ve yaşanan Suriye krizine de değinen Kaya, “Biz hükümeti en başından beri uyardık. Onlar yaşanan olaylara hep ABD ve İsrail penceresinden baktılar. Bizler tarafları Müslüman olan hiçbir savaşa razı değiliz. Suriye olayında en sert cevap verilmeli ve Suriye`ye yapılan karşılığı yerinde bulduk. Ancak olaylar iyi araştırılarak hareket edilmeli. Suriye, Türkiye`yi karşısına alarak büyük bir hata eder” dedi.
 
EKONOMİK KRİZ KAPIDA
Hükümetin ekonomi politikalarını da eleştiren Kaya, “Hükümetin seçimleri öne almasının sebebi, daha fazla öteleyemedikleri ekonomik krizdir. Hükümet uyguladığı yanlış politikalarla ülke ekonomisini krize sokuyor. Seçimden öncede krize yakalanmamak için seçimleri öne almaya çalışıyorlar. Yaptıkları zam ve vergilerle vatandaşı kambur eden hükümet, halkı sömürerek açığı kapatmaya çalışıyor.`` şeklinde konuştu.
 
AKP MİRASIMIZI YEDİ
Toplantıya katılan bir diğer önemli isim de SP Genel İdare Kurulu Üyesi Bülent Kaya`ydı. Partililere genel başkan Mustafa Kamalak`ın selamını ileten Kaya, AKP hükümetinin, milli görüşün hakkı olan devlet mirasını yediğini belirtti. Hükümete sert çıkışlarda bulunan Kaya, “Ülkeyi ya adam gibi yönetin ya da milli görüşün önünü açın” çağrısında bulunarak başbakan ve yöneticilerini adeta eleştiri bombardımanına tuttu.
 
MİLLİ GÖRÜŞE DAVET
Haftalık olağan toplantıda misafir olan Konya eski Milletvekili Hasan Hüseyin Öz, konuşmasında partinin yaptığı faaliyetlerden bahsederken hükümeti de eleştirdi. 81 ilde 9 bin 507 ilçede program yaptıklarının altını çizen Öz, belediyecilikte çığır açtıklarını ifade etti. Hükümet içinde büyük kargaşalar yaşandığına işaret eden Öz, AKP`de çekişmelerin olduğunu belirtti ve bundan rahatsız olanları ‘Milli Görüş` çizgisinde mücadele etmeye davet etti.      
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ