KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
SP’den hükümete Fransa önerileri
SP’den hükümete Fransa önerileri
Siyaset
27 Aralık 2011 Salı 13:31
  • 846
  • 0

SP’den hükümete Fransa önerileri

SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka, Fransa’da onaylanan soykırım yasasına karşı AKP hükümetine yaptırımlarla ilgili önerilerde bulundu

SP İzmit İlçe Teşkilatı`nın haftalık olağan toplantısı parti binasında yapıldı. SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka yaptığı konuşmada, Fransa`nın soykırım iddialarını inkar etmeyi suç sayan yasa teklifini kabul etmesini eleştirdi ve hükümete konuyla ilgili önerilerde bulundu. Fransa meclisinden geçen bu yasanın ülkemiz tarafından kesinlikle kabul edilemeyeceğini dile getiren Saka, “Hükümet soykırım yanlısı bu yasaya karşı tepki göstermeli, hiçbir şey olmamış gibi davranmamalı, davasında kararlı olmalı” dedi.
 

SÖZÜ DİNLENEN ÜLKE
Saka, “AKP, AB Bakanlığı`nı kaldırıp yerine Ortadoğu Bakanlığı kursun. Füze kalkanı projesinden vazgeçsin çünkü bu proje İsrail projesidir. D-8 yeniden canlandırılsın ve sonunda da İslam birliği kurulsun. Ancak AKP`de bu önerileri gerçekleştirecek güç yok. Çünkü diğer ülkelerin yörüngesinde olan AKP, kendi başına hareket edemez” diye konuştu. Saka ayrıca, “Kanuni Sultan Süleyman`ın bir mektubuyla Fransa`da dansı yasaklattığı günleri anıyor ve yeniden sözünü dinleten büyük Türkiye`yi istiyoruz” şeklinde konuştu.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ