KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
SP’li başkan hükümete yüklendi
SP’li başkan hükümete yüklendi
Siyaset
25 Kasım 2012 Pazar 13:41
  • 1346
  • 0

SP’li başkan hükümete yüklendi

SP Başiskele İlçe Teşkilatı binasında kahvaltılı bir toplantı düzenleyen başkan Koral, yaptığı açıklamada hükümete yüklendi

Saadet Partisi (SP) Başiskele İlçe Başkanı Hızır Koral, ilçe binasında kahvaltılı bir toplantı düzenledi. 3 ay önce Başiskele ilçe başkanlığı görevine atanan Koral, Başiskele`nin köy görünümünden hala kurtulamadığına değinerek Büyükşehir`in de en borçlu belediye durumuna getirilmeye çalışıldığını savundu. Ülkedeki terör olaylarına da eğilen başkan Koral, hükümetin bu acı verici olayları sadece kınamakla yetindiğini kaydetti.

 
KÖY GÖRÜNÜMÜNDE
Öncelikle Başiskele`deki sorunlara değinmek istediğini belirten Koral, “Başiskele ilçe oldu deniyor ama maalesef hala köy görünümünden kurtulamadı. Sayın başkan çıkıp çalışmalarını anlatıyor ve öve öve kendini bir türlü bitiremiyor. Belediye, hemen teşkilatımızın yanındaki caddeyi güzel yapmış. Ancak o caddeye 100 metre mesafedeki sokakların durumu tam bir rezillik” şeklinde konuştu.
 
DALLAS VARİ
5 yıldızlı otellerle ilçe olunamayacağını kaydeden Koral, “Unutmayın ki oralar Dallas vari eğlencelerin merkezi olmaktan başka bir işe yaramaz. Bizim insanımızın oralardan hiçbir istifadesi olamaz. İlçe olmak için önce kent görünümüne bürünmemiz gerekir. Henüz bir kent meydanımız ve bir hastanemiz bile yok. Hastane yapacağız diye 8 milyonluk arsa vererek aldığınız bina, sağlık ocağından farksız” dedi.
 
EN BORÇLU BELEDİYE
“Büyükşehir Belediyesi`ni ülkenin en borçlu belediyesine dönüştürmek özel bir kabiliyet gerektirir” diyen Koral, “Sefa Sirmen`in bıraktığı borcu yüzde 35 civarında arttırarak 8 milyona nasıl çıkardınız çok merak ediyorum” ifadesini kullandı. Terör konusunda hükümete yüklenen Koral, Erbakan`ın zamanında sıfır terörün olduğunu belirterek şunları söyledi: “Bu hükümet gelir gelmez ABD`nin Irak`a yerleşmesine zemin hazırladı.
 
SADECE KINIYORLAR
Böylelikle terör yeniden azdı. Her gün yüreklere ateş düşüyor. Hükümet de bunu sadece kınamakla yetinerek işi kurtarmaya çalışıyor. İnsiyatifi İmralı`ya vermişler. Sadece İmralı`nın istediği; ülkemizin geleceğini tehdit eden yasaları meclisten geçiriyorlar. Dış politika ise, Obama`ya emanet edilmiş, telefonla işi idare ediyorlar. Bu politika sadece İsrail`e yarar, İslam alemine ise kan ve gözyaşı dökmek kalır.” 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ