KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
SP’li Mehmet Aras’tan gençlere stand-up şov
SP’li Mehmet Aras’tan gençlere stand-up şov
Siyaset
10 Aralık 2011 Cumartesi 11:41
  • 1576
  • 9

SP’li Mehmet Aras’tan gençlere stand-up şov

SP İl Gençlik Kolları’nın aylık divan toplantısına katılan eski il başkanı Mehmet Aras, kendine özgü tavırlarıyla gençlere ülke politikasını anlattı, AKP’yi eleştirdi. Aras’ın espirili anlatımı gençleri gülmekten kırdı geçirdi

Saadet Partisi (SP) İl Gençlik Kolları Başkanlığı`nın aylık divan toplantısı gerçekleştirildi. Leyla Atakan Kültür Merkezi`nde yapılan toplantıya il gençlik kolları başkanı Hikmet Aydın ev sahipliği yaptı. Toplantıya il başkanı Ahmet Kul katılmazken, toplantıda eski il başkanı Mehmet Aras yerini aldı. Gençlerin çok ilgi göstermediği toplantı, Milli Görüş`ün merhum lideri Necmettin Erbakan`ın gençlere nasihatlerini içeren konuşmasının sinevizyon gösterimiyle başladı.
 

ÇÖKME SIRASI SİYONİZMDE
Yaklaşık 15 dakika süren sinevizyon sunumunun ardından toplantının açılış konuşmasını yapan il gençlik kolları başkanı Aydın, ulusal ve yerel gündeme değindi. Aydın, “Sosyalizm, komünizm, kapitalizm iflas etmiştir. Sırada siyonizm var. Kardeşlerim; Saddam  ve Kaddafi bir zalimdi. Esad keza aynı. Ancak Müslümanlar istemediği liderlerini kendileri düşürmelidir. AKP de bir gün gidecek ama yerlerine kim gelecek, ne yapacak bu önemli. İşte Irak ortadadır. Burada yapılanlar Büyük Ortadoğu Projesi`nin planıdır.
 

BAŞBAKAN İSTİFA ETSİN
Bu iktidarlar yıkılacak yerlerine yumuşak lokma kişiler iktidar olacak, zulüm aynen devam edecektir. Çökmekte olan bu batı medeniyetinin yerine kurulacak yeni dünya düzeninde sayın başbakan rol almak ve hayırla yad edilmek istiyorsa derhal BOP eş başkanlık görevinden istifa etmeli ve D-8`lerin öncülüğünde İslam Birleşmiş Milletleri, İslam ülkeleri askeri gücü, İslam ülkeleri barış heyetleri derhal kurulmalıdır” dedi. Aydın, konuşmasının son kısmında Kocaeli Valiliği`ne ve Büyükşehir Belediyesi`ne çattı.
 

KOCAELİ AŞAĞILANIYOR!
Aydın, “Yakın bir zamana kadar Carrefour Köprüsü`ne bir afiş asılıydı. Afişte ‘Kocaeliliyim; AB`ye hazırım, çünkü çevremi kirletmiyorum` yazıyordu. Kocaeli böyle bir aşağılanmayı hak etmiyor. Sizin AB dediğiniz daha düne kadar kokudan yanlarına yaklaşılmayan bir topluluktu. Bu afişin altında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Valiliği ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı`nın imzası var. Bu pankart bir zihniyetin dışa vurmasıdır” diye konuştu. Aydın`ın ardından kürsüye Mehmet Aras çıktı.
 

KENDİNE HAS TARZIYLA
Aras, elinde bir çantayla kürsüye çıkarak her zamanki üslubuyla hem gençleri gülmekten kırdı geçirdi, hem de önemli mesajlar verdi. Çantasından temsili bir seçim sandığı, bir adet musalla taşı, bir adet tabut ve bir adet de terazi çıkaran Aras, fıkralar ve özlü deyişlerle adeta stand-up şov yaptı. Aras, konuşması boyunca AKP`ye çattı, hükümetin politikalarını eleştirdi, gençlere bol bol nasihatler verdi. Aras, “Bu davanın yolcusu olduğunuz sürece huzur bulursunuz. Ben bu davaya girince belediye başkanı oldum, Ankara`da önemli görevlere getirildim” dedi.
 

3 YERDE HESAP VERİLİR
Aras daha sonra yanında getirdiği minyatür seçim sandığını, musalla taşını, tabutu ve teraziyi tek tek eline alarak neyi simgelediklerini esprili bir dille anlatmaya başladı. Gençler bundan sonra gülme krizine girdi ve Aras`ı bol bol alkışladı. Aras, “Bizim davamızda insan 3 yerde hesap verir; sandık başında, musalla taşında ve mahşer başında. Biz Hz. Adem`den bugüne kadar Allah`ın koyduğu kurallara sadık kaldık. Sadık kalanlar huzur bulur. Önümüzdeki seçimlerde kesinlikle iktidarız. 2011 bizim için çok acı dolu bir yıl oldu.
 

AKP AYAKKABISINI GİYDİ
Seçimlere 8 ay kala Numan sırtımızdan hançerledi. 3 ay kala hocamızı kaybettik. Yüzde 1,5 oy aldık. İşbirlikçiler yüzde 50 oy alabilir, 10 yıl hatta 20 yıl iktidarda kalabilir. Ama zulüm eden cezasını çeker. Bunlar da gidecekler. Ayakkabılarını giydiler az kaldı. Her şey olabilirler ama adam gibi adam olamazlar. Saddam, ABD`nin bir numaralı adamıydı. Öldüğünde kendisi bir yerde, kellesi bir yerdeydi.
DSP bizim için ‘Bunların kökünü kazımak gerek` dedi. Ama DSP`nin kökü kazındı.
 

MÜSLÜMAN BOMBALANDI
28 Şubat`ta hocama kumpas kuran DYP şimdi yok. Ama Milli Görüş bugün de, yarın da olacak. Yezid ve Muavi 90 yıl iktidarda kaldı. Ama Yezid bir eşekten düşüp öldü. Siz hiç bir Müslüman`ın evladına Yezid ismini verdiğinizi duydunuz mu? Bunların sonu da çok kötü olacak. Havaalanlarını, limanları, İncirlik Üssü`nü ABD`ye açtılar, milyonlarca Müslüman kardeşimizi bombaladılar. Bedeli kolay olmayacak. Bir Erbakan Hoca`mın verdiği mücadeleye bakın bir de bunlara.
 

AYAKTA ALKIŞLADILAR
İşsizlik, hırsızlık, yolsuzluk, fuhuş, bitti mi? Hayır. Bu iktidardan kim memnun? Hiç kimse. Esnaf bile memnun değil. İzmit`te pek çok dükkan kapalı. Esnaf kepenk açamıyor. Ama rantiyeciler, yalakalar, borsacılar memnun. Nihat Ergün il  başkanı olduğunda ben de il başkanıydım. Gittiler Perşembe Pazarı`nın orada il binasını açtılar. O zaman bir tane banka yoktu. Şimdi 8 tane banka var. Rantiyeciler para alıyor oralardan. Kurtuluş Saadet Partisi`nde” diyerek sözlerini tamamladı. Gençler, Aras`ı bu konuşmasından dolayı ayakta alkışladı.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ