KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Şu anda kimse adayım diyemez
Şu anda kimse adayım diyemez
Siyaset
09 Ekim 2012 Salı 11:37
  • 2110
  • 9

Şu anda kimse adayım diyemez

Kapanönü esnafıyla kahvaltıda bir araya gelen AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, şuanda hiç kimsenin ‘belediye başkanı adayıyım’ diyemeyeceğini belirtti

Kapanönü esnafı, AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`i kahvaltıda ağırladı. Kapanönü esnaflarından Osmanlı Gayrimenkul`ün sahibi Cengiz Erçin`in düzenlediği kahvaltı programına Civelek`in yanısıra, Kapanönü Esnafları Dayanışma Derneği Başkanı Nurettin Tezel, dernek eski başkanı Osman Kuyu, Ziraat Bankası Bölge Müdürü Yusuf Dilaver ve kapan önü esnafı katıldı. 


BİR ÇOK KONU 
Civelek, kahvaltı sonrası Kapanönü`nde boyacılık yapan "Co" lakaplı Mustafa Gürtay`a ayakkabılarını boyatırken, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Yaklaşan yerel seçimler için şu anda teşkilat içinden ya da dışından kimsenin adaylık açıklaması yapmasının doğru olmayacağını belirten Civelek, Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan`ın yolsuzluk davasından beraati, CHP İzmit İlçe Başkanı Selman Yıldırım`ın Nevzat Doğan hakkında söyledikleri ve Kocaeli seçmeninin kendi üyelerine olan oranı ile ilgili açıklamalarda bulundu.


DOĞRU DEĞİL 
Yerel seçimlere bir yıl kaldığını belirterek, şu an için kimsenin belediye başkanı adaylığı açıklaması yapmasının doğru olmayacağını ifade eden Civelek, “Şu anki belediye başkanlarımız, seçimlerin olacağı güne kadar bizim başkanlarımızdır. Teşkilatımızdan hiç kimsenin şu anda ‘ben adayım` demesi doğru değildir. Bunu yapmaya başta teşkilatımız olmak üzere kimsenin hakkı yoktur. Ne zaman genel merkez sürecin başladığını söylerse o zaman başkan adaylıkları açıklanabilir. Sanıyorum adaylarımız seçimlere 3-5 ay kala belirlenir” dedi.


DOĞAN`A SAHİP ÇIKTI
CHP İzmit İlçe Başkanı Selman`ın Yıldırım`ın Nevzat Doğan hakkında ilçe merkezindeki çalışmalardan kaynaklanan sorunlarla ilgili söylediği, “Nevzat Doğan kendine çeki düzen versin” sözlerine de cevap veren Civelek, “Belediye başkanları için çok zor olan işler vardır. Bunlar planlama, alt yapı işleri ve üst yapı işleridir. Bütün bunlar yapıldıktan sonra insanlar zanneder ki; bu yollar onlarca yıldır burada var. Bu sıkıntılardan biz de memnun değiliz. Şehrin her tarafı asfalt olmuşken tozu toprağı kimse sevmez. Bunlar geçici şeyler, sabretmek lazım. Yoksa hiçbir sıkıntı çekmeden sabah kalkıp burası asfaltlanmış demek mümkün değil. Bizim belediye başkanımız hakkında biz konuşuruz, bu konuda konuşmak ona düşmez” diye konuştu.


YÜZDE 20`Sİ BİZİM 
Kocaeli`deki seçmenlerin yüzde 20`sinin AKP üyesi olduğunu söyleyen Civelek, “Seçimlere bir yıl kaldı. Şu anda Kocaeli`de seçmenimizin yüzde 20`si AKP`nin üyesi. Ama bu çalışmalarımızın durmasını gerektirmez. Daha da fazla çalışarak bu seçmenin yüzde 20`sini, 25`e, 30`a çıkarmak için çalışmalar yapacağız” dedi. Civelek gazetecilerin ‘anket sorularını açıklayın` sözleri üzerine ise, “Anket sonuçlarını açıklayamayız, zaten çok güzel çıkıyoruz ama bu bizim çalışmamamızı gerektirmez. Gece gündüz devamlı teşkilatlarımızla ve halkımızla beraberiz. Yapabildiğimiz kadar esnafımızı ve halkımızı dinliyoruz. Sadece ben değil bütün ilçelerimizde, özellikle ilçe başkanları ve belediye başkanlarımızın marifetiyle, devamlı vatandaşlarla birlikte oluyoruz” şeklinde konuştu.


ŞÜPHEMİZ YOKTU
Öte yandan yolsuzluk davasından yargılanan ve beraat eden Kandıra Belediye Başkanı Cengiz Kan`dan şüphe duymadıklarını söyleyen Civelek, “Bildiğiniz gibi Kandıra Belediye başkanımız yargılandığı davadan beraat etti. Bizim belediye başkanımız hakkında bir şüphemiz, başkanımıza bir güvensizliğimiz yoktur. Cengiz Kan, dürüst, düzgün kişilikli bir belediye başkanımızdır. Bazı gazeteler, belediye başkanlarımız hakkındaki küçük iddiaları gazetelere taşıyor. Kan`ın beraati ile hakkındaki iddialar da ortadan kalktı” dedi. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ