KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
İyi yemek, canlı müzik, kaliteli hizmet: CARMENTA
İyi yemek, canlı müzik, kaliteli hizmet: CARMENTA
Yaşam
16 Temmuz 2010 Cuma 14:41
  • 14683
  • 2

İyi yemek, canlı müzik, kaliteli hizmet: CARMENTA

İlimizde bir ailenin rahatça eğlenebileceği, huzurlu ve keyifli bir şekilde zaman geçirebileceği mekanlar malesef sınırlı.

Yakın mesafede olmasının da etkisiyle, Kocaelililerin İstanbul`da eğlenmeyi tercih etmesi, İzmit`in eğlence kültürünün giderek yok olmasına neden oluyor. Bunu önlemek ve ilimizdeki eğlence kültürünün canlanmasını sağlamak için gerekli olan şey ise bilinçli ve kaliteli hizmet veren mekanların çoğalması, var olanların seslerinin duyurulması.

ŞIK DEKORASYON
Leziz yemekleri, kaliteli hizmeti ve şık dekorasyonu bir arada bulmak zor olsa da imkansız değil. İlimizdeki böyle mekanlardan biri de Carmenta Restaurant. Merkeze yakınlığı, geniş alanı, lezzetli yemekleri, kaliteli şarapları ve haftanın neredeyse her günü canlı müziğiyle Carmenta Restaurant, istediğinizin tam karşılığı. Kasır Lezzet Dünyası adıyla 2006 yılında hizmet vermeye başlayan mekan, 2009 yılında, işletmeyi Dilek ve Ulvi Durukan çiftinin devralmasıyla beraber Carmenta adıyla yoluna  devam ediyor.

HAYALLERİ GERÇEK OLDU
Carmenta, doktor Ulvi Durukan ve öğretmen Dilek Durukan`ın üniversite yıllarında beraber kurdukları hayalin ürünü olarak ortaya çıkmış. Öğrencilik yıllarında tanışan Durukan çifti, mutfak kültürüne ve organizasyon işlerine meraklı oldukları için, senelerce bir ailenin rahatça eğlenebileceği, kaliteli hizmetin verildiği bir mekana sahip olmayı düşlemişler. 2009 yılında hizmete açtıkları Carmenta`yla da hayalleri gerçek olmuş.

 

TURİZM BELGELİ BİRİNCİ SINIF
Temiz, güvenilir, elit bir mekana sahip olan Dilek Durukan, Carmenta`da verdikleri hizmet hakkında “En başından beri düşüncemiz, özellikle ailelere hitap eden bir ortam yaratmaktı. Bu sebeple mekanımızı her yönüyle aile ortamına uygun şekilde açtık. Her zaman kaliteli insanlara hizmet verdiğimizin farkında olarak yolumuza devam ediyoruz. Biz işletme olarak İzmit`in iyi bir mekana ihtiyacı olduğunun bilincindeyiz ve bunun için elimizden gelen herşeyi yapıyoruz. Turzim belgesi bulunan, birinci sınıf, kurallara en iyi şekilde uyan bir mekanız. İnsanlar huzurlu, mutlu ve kaliteli şekilde eğlenmek istiyorsa, Caremanta Restaurant`ı tercih etmeli” dedi.

 

USTA AŞÇI
Kaliteli hizmetin garantisini veren Carmenta, mutfağına da oldukça güveniyor. İstanbul`un Cunda, Hatay Restaurant, Çapari Balık, Seoriety, Lacivert ve Doğa Tepe gibi önemli mekanlarında çalışan usta başı İsmail Altun, müşterilere dünya mutfağından lezzetler sunuyor. İtalyan, Fransız, Osmanlı ve Türk mutfağı hakkında bilgisi olan Altun, almış olduğu şarap eğitimi sayesinde, müşterilerin şarap tercihlerine de yardımcı oluyor. Carmenta Restaurant, özellikle balık ve şarap konusunda kendisine güveniyor. 2009 yılında açılmasına rağmen İzmit`te spesiyal menüleriyle sesini duyuran Altun, temiz ve kaliteli yemekleri sizler için hazırlamaya devam ediyor.

 

EĞLENCEYE DOYACAKSINIZ
İşletme müdürlüğünü Nermin Şenses`in üstlendiği  mekanda çarşamba, cuma ve cumartesi günleri canlı müzik yapılıyor. Fasıl, Türk sanat müziği ve pop müzik gibi birçok tarzı bir arada bulabileceğiniz Carmen`tada konservatuar mezunu ve İzmit`teki en iyi bayan sanatçılardan biri olan Eren Karkıner sahne alıyor. Carmenta`nın misafirleri Eren`in kadife sesi eşliğinde yemeklerini yerken keyifli vakitler geçiriyor. Ayrıca salı günleri, yine Eren`in sunumuyla, canlı müzik eşliğinde karaoke eğlencesini de kaçırmamanızı öneriyoruz.

 

RAMAZAN`A YAKIŞAN EĞLENCE
Neredeyse haftanın her gününü dolu dolu geçiren Carmenta Restaurant, pazar akşamları için yaratıcı bir eğlence şekli düşünerek, yöresel geceler düzenlemeye başlamış. Müşterilerin mekandan memnun ayrılmalarını isteyen Carmenta Restaurant, o yöreye ait yöresel sanatçılar ve yöresel müzikler eşliğinde organizasyonlar düzenliyor. Ramazan ayı için de hazırlığını yapmış olan Carmenta Restaurant, haftanın her günü canlı müzik eşliğinde, Ramazan`a yakışır eğlencenin de garantisi veriyor.

 

BAYANLAR DAYANIŞMASI
Önemli iş yemekleri ve yurtdışından gelen işadamlarının ağırlanması için Carmenta Restaurant ideal. Düğün ve nişan sonrası kutlamaların da yapıldığı Carmenta Restaurant, fabrika yemeklerine de yer veriyor. Yakın zamanda başlayacak olan en önemli organizasyon ise eylül ayıyla başlayan yeni sezonda, kadınlar matinesi düzenlemek. Bu yaratıcı fikirlerin çıkış noktası olan işletmeci Nermin Şenses`le Dİlek Durukan, kısa zamanda seslerinin bu kadar duyulmasının nedenini 10 yıllık arkaşalıklarına bağlıyor. Dilek Hanım ve Nermin Hanım`ın bayan dayanışması sonucu yarattıkları Carmenta, kaliteli hizmetiyle hergün daha da büyüyor.

 

Fiyatlar:

Özel soslu beğendili biftek: 20 TL
Carmenta`ya özel Osmanlı ciğer: 8 TL
Zencefilli levrek menüel: 20 TL
Salata çeşitleri: 5 TL – 10 TL
Balık Köftesi: Tane 2,5 TL
Kızarmış Dondurma: 6 TL


İletişim:

Adress: Yenişehir Mah.
Gazi Mustafa Kemal Paşa Bulvarı
Ova Sok. No: 157
Tel: 323 63 03

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ