KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Tahterevalli siyaseti yapıyorlar
Tahterevalli siyaseti yapıyorlar
Siyaset
14 Kasım 2012 Çarşamba 12:37
  • 1356
  • 2

Tahterevalli siyaseti yapıyorlar

AKP ile CHP arasında ki çekişmeleri eleştiren Ünlü, “Oturdukları yerden mal paylaşıyorlar. Bu tahterevalli siyasetini bozacağım” dedi.

MHP İl Teşkilatı, haftalık toplantısını il binasında gerçekleştirdi. Toplantıdan önce konuşan MHP İl Başkanı Aydın Ünlü Büyükşehir Yasası`nın meclisten geçmesini eleştirerek “AKP`yi hayretle izliyoruz. Türkiye`yi felakete götürecek bu kanunu yasalaştırdılar. Büyükşehir belediyelerinin bütçelerine İl Özel İdaresi ve merkezi idareden alacakları ayrı bir pay eklendi. Böylece PKK kontrolündeki belediyelerin devasa bütçelere ulaşmasına imkan sağlandı” dedi.

 
İKTİDARIMIZ KAÇINILMAZ
MHP`nin iktidarının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Ünlü, “AKP`li birçok kişi de bu yasaya karşı. Kimse halkı kandırmasın. Kocaeli`nde bu yasa uygulandı da ne oldu, halkın emeği artmadı, işsizler iş bulmadı. Bu yasayı emperyalist güçler istemiş, BDP`liler sevinçten göbek atmış, AKP`li vekillerse içleri yanarak bu yasa için imza atmıştır. Artık başlamış olan bölünme sürecinin bertaraf edilmesi için, İstiklal Harbi`nin tek varisi MHP`nin iktidar olması kaçınılmaz olmuştur” diye konuştu. 
 
MAL PAYLAŞIYORLAR
AKP İzmit İlçe Başkanı ile CHP İzmit İlçe Başkanı`na göndermede bulunan Ünlü şunları söyledi: “Bunun ilk fişeğini milletimiz önümüzde ki yerel seçimde fırlatacaktır. Türkiye`nin geleceği böyle karartılırken Kocaeli`nde ki AKP yerel yöneticileri boş boş konuşmaya devam ediyor. Bunlar oturduğu yerden mal paylaşırken, MHP sokakta çalışıyor. MHP oy oranlarıyla meydana çıkınca Ali Korkmaz`la Selman Yıldırım ne yapacak merek ediyorum?” 
 
TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
Tabelasında TC ibaresi bulunmayan muhtarlıkları şikayet ettiklerini belirten Ünlü, aşırı harcamalarında takipçisi olduklarını belirterek şu ifadelere yer verdi: “Tabelalarında TC ifadesi olmayan Fatih, Doğan, Hacı Hızır, Hatip Köy, Veli Ahmet ve Kocatepe Mahalle Muhtarlıkları ile ilgili yetkili makamlara şikayette bulunduk. Yargı önünde hesap verecekler. Büyükşehir Belediyesi`ne ait otopark fonundaki 90 milyon ile Kültürel Varlıkları Koruma fonundaki 40 milyonun da takipçisiyiz. Başiskele Belediyesi sadece basın için üç yılda 150 bin lira, Karamürsel 50 bin lira, Darıca ise 522 bin lira harcamış.” 
 
İSTİŞARE 17 ŞUBATTA 
MHP İl Teşkilatı`nın 40x40 programlarında 3.turuna başlayacağını aktaran Ünlü şunları söyledi: “Yine her cuma günü bir ilçe de bu programlarımız devam edecek. 17 Şubat`ta Sabancı Kültür Merkezi`nde il istişare toplantımızı gerçekleştireceğiz. O gün orada 187 hatibe resmi belge vereceğiz. Aynı zamanda da seçimde alacağımız oyu da açıklayacağız. Belediye başkan adaylarının ise seçimlerin zamanında yapılacak olması nedeniyle şubat ayından sonra açıklayacağız.”
 
ŞİRİN AYDIN ATANDI
Konuşmasının ardından Aydın Ünlü, il yönetim kurulu üyesi olan Şirin Aydın`ın İl Kadın Kolları Başkanlığı`na atandığını açıkladı. Şirin Aydın`ın ataması nedeniyle ilçe ve il genelindeki birçok bayan il binasına gelerek Aydın`a destekte bulundu. Shell Turcas Petrol AŞ`de Kalite Kontrol Uzmanı olarak çalışan evli ve bir çocuk annesi Şirin Aydın yönetimini en kısa zamanda oluşturulacağını söyledi. 
 
SİYASETTE KADIN
Kadınların siyasetin içinde daha fazla yer almasını isteyen MHP İl Başkanı, “Ülkemizin kalkınması adına her adımı kadın ve erkekler birlikte atmalı ki başarı yakalansın. Siyasal karar alma mekanizmalarında kadınların düşük temsili tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de önemli sorundur. Bu sorun daha fazla kadının siyasetin içine çekilmesiyle çözülebilir. Kadın kollarının şuan ki görünümüyle kadın sorunlarının siyasete taşınması ve kadınların karar alma mekanizmalarında temsilin artırılması kanaatini taşımaktayım” dedi.  
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ