KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7285 TL
  • 6.3568 TL
  • 6.9518 TL
Kocaeli Zirve
İzmit CHP, Balören’de
İzmit CHP, Balören’de
Siyaset
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:18
  • 2354
  • 0

İzmit CHP, Balören’de

Mahalle ve köy gezilerini aravermeden sürdüren CHP İzmit İlçe Örgütü bu hafta da Balören Köyü’ne giderek hem parti çalışmalarını anlattı hem de köyün sorunlarını dinledi

CHP İzmit İlçe Örgütü köy ve mahalle gezilerine devam ediyor. Bu kapsamda CHP`liler bu hafta da Balören Köyü`ne konuk oldu. Ziyarette ilçe başkanı Ömer Hazer`in yanı sıra yönetim kurulu üyeleri; Servet Kulaksız, Kenan Diler, Ayhan Kocatürk, Gülay Üzlü, Fatma Kaplan Hürriyet, Hüsrev Bilgili, İl Genel Meclis Üyesi İsmet Kanık ile mahalle muhtarı Ahmet Demir, ilçe ginçlik kolları, köy halkından Erol Yıldırıcı, Mehmet Uğural, Yaşar Yıldırıcı, Hulisi Er, Hüseyin Yıldırıcı, Feyzullah Doğun, Ali Seren, Mehmet Doğun, Muhammet Uslu, Tarık Uğurak, Ali Sarı, Kemal Dayanık, Bergen Ergün, Neriman Ergün, Yasemin Doğun, Selvi Sarı, Melisa Seren, Zehra Seren, Meltem Er, Fatma Er hazır bulundu.

KÖYÜ GEZDİLER
Programda ilk olarak gençler köy kahvelerinde parti çalışmalarını anlatan kitapçıklardan dağıtırken, bayan yöneticiler de köyde yaşayan bayanlarla sohbet ederek köyü gezdi. Akabinde köyün genç kızlarından Neriman Ergün yazdığı ve kendi çabalarıyla bastırdığı "Merhaba Ben Kimim?" adlı şiir kitabını yöneticilere hediye etti. İlçe başkanı Ömer Hazerburada yaptığı konuşmada mahalle ve köy ziyaretlerini önemsediklerini, mahallelerle artık sadece seçim zamanı değil, her zaman iç içe olduklarını, mahalle halkının, esnafının, gençlerin ve kadınların sorunlarıyla birebir ilgilenildiğinin bilinmesi gerektiğini söyledi. Balören köyü ziyaretinin sıcak bir ortamda ve olumlu geçtiğini dile getiren Ömer Hazer, konukseverliklerinden dolayı da köy halkına teşekkür etti.

ŞİKAYETİMİZ VAR
Köy halkı ise, sorunlarının olduğunu, bunun için Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile görüşmek istediklerini ancak bir türlü randevu alamadıklarını söyledi. Şikayetlerini de anlatan vatandaşlar, “Yollarımız çok kötü, arabalar geç kalınca işçiler de işine geç kalıyorlar. Tuvalet suları dereye akıyor, hayvanlarımız oradan su içiyor. Gençlerin işsizlik sorunu var. Okulumuz yetersiz, çocuklarımız köyümüzdeki okulda üçüncü sınıfa kadar eğitim görebiliyor, üçüncü sınıftan sonra taşımalı eğitimle başka okula gitmek zorunda kalıyor. Seçimlerden önce gelen belediye başkanları seçimlerden sonra hiç gelmedi. Yetkililerin köyümüzle ilgilenmelerini istiyoruz" dedi. Köy halkıyla köy kahvesindeki sohbetin ardından CHP İzmit İlçe Yönetimi, Cemevini ziyaret ederek bir süre de orada sohbet etti.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ