KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8496 TL
  • 6.5184 TL
  • 7.5742 TL
Kocaeli Zirve
Taşdemir sorularına cevap bekliyor
Taşdemir sorularına cevap bekliyor
Siyaset
Nabi Yazıcı
09 Temmuz 2019 Salı 08:28
  • 1926
  • 0

Taşdemir sorularına cevap bekliyor

Körfez Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi ve gurup sözcüsü Engin Taşdemir, kamuoyunun da merak ettiği 3 konu hakkında sorduğu sorulara cevap beklediğini söyledi.

Engin Taşdemir, Temmuz ayı meclis toplantısı sırasında merak edilen konularla ilgili 3 soru yönelttiğini ama yazılı ya da sözlü cevap alamadığını ifade ederek, “Barbaros Mahallesi’nin taşınması ile ilgili kamuoyunda beklenti var. Ben de bu konu hakkında çalışma olup olmadığını ve büyükşehir belediye başkanı Tahir Büyükakın’ın söylediği gibi Kent Konut’un çalışma yapıp yapmadığını, Körfez Belediyesi ile görüşme olup olmadığını sordum. Bu mahallede oturan, ev ve arsaları olan insanlar yılan hikayesine dönen taşınma konusunun çözülmesini bekliyorlar” dedi.

Taşdemir ikinci olarak Sevindikli güreş sahasını sorduğunu ifade ederek, “Sevindikli’de yapılan güreş sahası büyük paralar harcanarak, belediye tarafından hazırlandı ve faaliyete geçti. Şimdi ekonomik kriz nedeniyle belediyenin bazı sosyal projeleri iptal edildi ve b unların arasında geleneksel güreşler de yer aldı. Şimdi bu alan kaderine mi terk edilecek, yapılan masraflar boşa mı gidecek, bu alan başka şekilde değerlendirilecek mi? Bu soruya da cevap alamadım. Son dorumda da yine ekonomik sıkıntılar nedeniyle bazı projelerin iptal edileceği duyumu alındı. Bu projelerin neler olduğunu, mali durum bu kadar kötü ise bunda sonra nelerin yapılabileceğini sordum. Her 3 sorum da yanıtsız kaldı ve ben halen cevap bekliyorum” dedi.

DİĞER HABERLER

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ