KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Taşerona karşı eylem yapılmalı
Taşerona karşı eylem yapılmalı
Siyaset
18 Aralık 2012 Salı 12:21
  • 1577
  • 8

Taşerona karşı eylem yapılmalı

Taşeronluk sisteminin zulüm olduğunu söyleyen SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka, bu sisteme karşı sokaklara çıkıp eylem yapmak gerektiğini söyledi

Saadet Partisi İzmit İlçe Teşkilatı`nın olağan toplantısı ilçe binasında gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde konuşan SP İzmit İlçe Başkanı Yusuf Saka, “Ülkemizde çalışma hayatı o kadar dengesiz sürüyor ki bunu kimsenin kabul etmesi mümkün değildir. Bu durumu bırakın kabul etmeyi sokaklara çıkıp eylem yapması gerekiyor. Ülkemizde kamu ve özel sektörlerde taşeron işçiler çalıştırılmaktadır” dedi.

 
ZULME ÇANAK TUTANLAR 
Başkan Saka taşeron işçilerle ilgili olarak konuşmaya devam ederek, “Bir taşeron firma geliyor, herhangi bir yerde iş aldıktan sonra, düşük ücretlerle insanlar çalıştırıyor. Utanmadan sıkılmadan ‘ücret politikalarımız bu` diyerek yapılan zulme çanak tutanlar var. Sermaye grubunun hepsini kapsamıyor ancak birçok sermaye grubu tarafından bu uygulama yapılmaktadır” diye konuştu. 
 
YANINDAN AYRILIYOR
Taşeron sistemini eleştirmeye devam eden Saka son olarak, “Topladıkları çuvallar dolusu paralarını arttırabilmek için yapılan bu insanlık dışı politikalarla, milyonlarca insanın ahı alınmaktadır. Bu konuda hükümet hiçbir adım atmıyor. Bırakın adım atmayı asgari ücrete yaptığı zam görülmektedir. One minute, e–muhtıra ve Kasımpaşalılık`la millet uyutulmak isteniyor. Artık millet uyanmıştır. Başbakan`a methiye düzenlerin hepsi yanından ayrılmaya başlamışlardır” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ