KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
TDP’liler salona sığmadı
TDP’liler salona sığmadı
Siyaset
27 Eylül 2009 Pazar 13:40
  • 3093
  • 3

TDP’liler salona sığmadı

Türkiye Değişim Partisi’nin İstanbul’da yapılan ilk topantısında partililer Abdi İpekçi Spor Salonu’na sığmadı. Partinin ilk geniş katılımlı toplantısına ilimizden de yoğun katılım oldu

Mustafa Sarıgül önderliğinde kurulan Türkiye Değişim Partisi'nin ilk geniş katılımlı toplantısı İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu'nda yapıldı. “İktidar Yolunda İstanbul Buluşması' adı verilen toplantıya Türkiye'nin dört bir yanından katılımcılar geldi. Yaklaşık 30 bin kişinin katıldığı büyük buluşmaya ilimizden de toplam 14 otobüs dolusu partili sabah 08.30'da Perşembe Pazarı alanından hareket etti.

HER İLÇEDEN KATILIM

İlimizden Karamürsel, Gölcük, Başiskele, Çayırova, Gebze ilçelerinden birer otobüs, Körfez ve Derince ilçelerinden ikişer otobüs kaldırıldı. İlçe örgütlenemesini tamamlayan Darıca ise, kendi tuttukları bir otobüsle büyük buluşmaya katıldı. Diğer ilçelerden de özel araçlarıyla toplantıya katılanlar oldu. Aileleriyle birlikte hareket eden çoğu partili büyük heyecan yaşarken, partililere yolda soğuk sandiviç, ayran ve su ikramında bulunuldu.

GÜCÜMÜZÜ GÖRECEĞİZ

TDP İl Başkanı Coşkun Ağaryılmaz, hareketten önce yaptığı açıklamadı, “İlki düzenlenen bu buluşmayla hem Kocaeli'deki gücümüzü, hem de Türkiye'deki gücümüzü göreceğiz. Bu kadar kısa sürede örgütlenmemize rağmen sadece Kocaeli'den 500'ün üzerinde kişi büyük buluşmamıza katılıyor. Bunlar kafadan söylenen rakamlar değil, bir gün önceden katılacakların isimleri listeler halinde elimizde oldu. Buradan 4 otobüs ve diğer ilçelerle beraber toplam 14 otobüsle İstanbul'a gidiyoruz. Büyük buluşmaya 50 bin kişinin katılması hedefleniyor' dedi.

HALAY ÇEKTİLER

Partililer Perşembe Pazarı alanından hareket ettikten sonra neşe içinde bir yolculuk yaptı. Otobüs Tuzla'da mola verince, partililer hep birlikte halay çekti. Öğleye doğru toplantının yapılacağı Abdi İpekçi Spar Salonu'nun önüne gelen partilileri ise büyük bir sürpriz bekliyordu. Türkiye'nin hemen her yerinden 30 bin kişinin katıldığı büyük buluşmada, 12 bin kişilik salona 18 bin kişi alınınca, partililerin büyük bir bölümü dışarıda kaldı.

SALONA GİREMEDİLER

Toplantıya katılmak üzere ilimizden hareket eden partililerden sadece il başkanı Coşkun Ağaryılmaz ve Harun Şahin toplantının yapılacağı salona güçlükle girebildi. Salona giremeyen partililer, liderleri Mustafa Sarıgül'ü dışarıya yerleştirilen dev ekrandan izledi. Toplantının yapılacağı salonun önüne gelen Sarıgül, kendisine gösterilen yoğun ilgi nedeniyle uzun süre salona giriş yapmakta zorlandı.

DUVARLARDA SARIGÜL

İstanbul'un birçok ilçesinde duvarlara “Halkçı Sarıgül,' “Derde Derman Sarıgül,' “AKP'nin mührünü kaldıracağız,' “Yazılar silinir, Sarıgüller solmaz' ve “Başbakan Sarıgül' şeklinde yazıların yazıldığı dikkatlerden kaçmazken, salonun mitingden saatlerce önce dolması nedeniyle TDP'liler büyük bir zorluk yaşadı. Aşırı yoğunluk nedeniyle, zaman zaman kısa süren tartışmalar da yaşandı.

KOCAELİ'YE SELAM

Saat 12.00 sıralarında ise Sarıgül otobüsün içinde halkı selamladı. Burada çıkan izdiham nedeniyle bazı vatandaşlar ezilme tehlikesi atlattı. Bazı partililer ise Sarıgül'ü görünce mutluluktan gözyaşları döktü. Sarıgül salonun etrafını dolaştıktan sonra salona girdi. Görkemli organizasyonda Sarıgül, salonun içine kurulan platformu dolaşarak katılımcıları selamladı. Sarıgül Kocaelililer'i ayrıca selamlayarak “Kocaeli'ye selamlarımı iletiyorum' dedi.
 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ