Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Karşıyaka Koleji, Tekirdağ’a hazırlanıyor
Karşıyaka Koleji, Tekirdağ’a hazırlanıyor
Salon Sporları
09 Mayıs 2010 Pazar 12:20
  • 740
  • 0

Karşıyaka Koleji, Tekirdağ’a hazırlanıyor

Basketbol Federasyonu tarafından önce Balıkesir ardından Nevşehir ilinde ikinci olup Tekirdağ ilinde yapılacak olan Genç Bayanlar Basketbol Türkiye şampiyonası için iddialı şekilde hazırlanıyor

Büyük başarıya imza attı
Okul Spor Kulüp işbirliği içinde spor kulübünü kuran Karşıyaka Koleji bayan basketbol takımı büyük başarılara imza atmaya devam ediyor. Antrenör Cengiz Kahraman`ı kadrosuna almasından sonra Bölgesel bayan basketbol Ligi`nden 2. Lig`e çıkmayı başaran ve ardından Okullar Arası Genç Kızlar Türkiye Basketbol Şampiyonası`nda Türkiye dokuzuncusu olmayı başaran Özel Karşıyaka Lisesi bu kez kulüplerde Genç kızlarda 164 kulüp arazsında ilk on altıya kalmayı başarırken İlk üç sırada yer almak için çalışmalara hız verdi. Karşıyaka Koleji altı aydır genç kızlar kadrosunda okul ve kulüp maçları oynayıp tecrübe kazanırken bir anda

12 sporcu antrenmanlara katılıyor
Okul ve Kulüp maçlarında gösterdiği başarılı basketbolu ile Özel Karşıyaka Koleji Türkiye`nin en başarılı okulları arasında gösterildi.
Karşıyaka Koleji Nevşehir iki günlük aradan sonra önceki gün Atatürk spor salonunda yapılan ilk antrenmanda sporcuların oldukça hırslı oldukları gözlendi.  Antrenmana yönetici Ahmet Çınar, antrenör Cengiz Kahraman, sporcular Özgenur Gün, Yeşim Şentürklü, Simge Gizdem, Sedef Çıtak, Fatma Nida Baki, Selen Dursun, Ezgi Arslan, Melike Yazıcı, Gökçe Kasap, Gizem Okyar, Berfin Budak ve Simay Kutlu katıldı. Antrenman öncesinde Kulüp Başkanı Şaban Gül sporculara baklava ikram etti.

Rakipler belli oldu
Karşıyaka Koleji Tekirdağ ilinde yapılacak olan Genç Bayanlar Basketbol Türkiye şampiyonasında rakipleri belli oldu. Karşıyaka Koleji güçlü rakipleri arasında İstanbul Pamukspor, Beşiktaş, İÜSK, Fenerbahçe, Galatasaray, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Bornova Belediye, Bodrum Belediye, Antalya Alanya Belediye, Ankar Arı Koleji, Ankara Kalabagücü, Adana Botaş, Adana Ceyhan Belediye, Antalya Koleji ve Kayseri Panküp Şekerspor takımları ile mücadele edecek. 16 takım 4 grupta mücadele ederken grup birincileri ve ikincileri final grubuna yükselecek. Final grubunda maçlar eleme sistemine göre oynanacak şampiyon belli olacak.
Vedat TEKİN

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ