Kocaeli Zirve
“Tekçiliğin değil, çokluğun sesiyiz!”
“Tekçiliğin değil, çokluğun sesiyiz!”
Siyaset
03 Haziran 2018 Pazar 17:27
  • 3192
  • 2

“Tekçiliğin değil, çokluğun sesiyiz!”

HDP Kocaeli Milletvekili Adayı Ali Buğdacı, HDP’nin Cemevlerine hukuki statü vereceğini söyleyerek, hiçbir yurttaşın inancından dolayı ayrımcılığa uğramayacağını ifade etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli İl Örgütü, 24 Haziran seçimleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. HDP, bu kapsamda Derince Fatih Mahallesi’nde bildiri dağıtımı yaparak yurttaşlarla bir araya geldi. Seçim çalışmasına HDP Kocaeli Milletvekili Adayı Ali Buğdacı, HDP Derince İlçe Eş Başkanı Çetin Macak ve seçim komisyonunda bulunan üyeler katıldı.

 

Cemevlerine hukuki statü

HDP Kocaeli Milletvekili Adayı Ali Buğdacı, başta Cemevleri olmak üzere, Alevilerin bütün ibadet mekânlarını “ibadethane” olarak tanıyacaklarını ve kamu güvencesi altına alacaklarını ifade etti. Buğdacı, “Hiçbir yurttaşımız inancı nedeniyle ayrımcılığa uğramayacak. Bütün inançlar hukukun ve devletin güvencesi altında olacaktır” dedi.

 

Sadece ben diyen bir rejime karşıyız

Pazar esnafı ve yurttaşlarla bir araya gelen Buğdacı, “Tekçiliğin değil, çokluğun sesiyiz! Kendinden olmayan herkesi suçlu ilan eden, sadece ve sadece ben diyen bir rejime karşı biz varız diyoruz. 16 yıllık bir yıkımı sandıkta sonlandırmanın dönüm noktasındayız! Yeni bir başlangıç için el ele vererek tekçi, baskıcı, soyguncu, kayırmacı, kayyumcu ve kavgacı tek adam rejimini senle değiştireceğiz. Üreten sensin, yöneten de sen olacaksın!” dedi.

YORUMLAR

  • Toplam 2 Yorum
default photo
alevilerin sesi
Yazan: Kocaelili

Petrol-işten tanırım kendisini çok iyi biridir... alevilerin sorunlarını partisinde alevilere yer açanlar ancak çözer oda hdpdir!!!!

0 Beğendim
0 Beğenmedim
default photo
alevilerin sesi
Yazan: Kocaelili

Petrol-işten tanırım kendisini çok iyi biridir... alevilerin sorunlarını partisinde alevilere yer açanlar ancak çözer oda hdpdir!!!!

0 Beğendim
0 Beğenmedim

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

Yazan: Yasin

Yorum: Hergün Maşukiyede Yuvacıkta yürüyüş adı altında yalamalarına ve yandaşlarına en az 50 otobüsle verdiği ziyafetleri Kocaeli Bş Bld. sine kesilen faturaları unutmadık

Murat Çakmak’a tahliye!

Yazan: Sercan devrim

Yorum: Adalet yerini buldu.

Yazan: Uğur

Yorum: Çok güzel anlattın allah senden razı olsun bunlara hakkım zehir olsun

Yazan: Cem

Yorum: Normalde 100bin tl lik araca binemeyen insanlar rutbe alinca sifir jipten asagi inmiyor. Yazik hizmete sifir jip ile gitmeye gerek yok. Su yollar metro olsun artik.

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: körfezspor

Yorum: sanki kendisi tesadüfen ilçe başkanı olmadı.eğitim yok bir şey yok.

Yazan: Erhan

Yorum: Eline ağzına yüreğine sağlık. Derdimize tercüman olmuşum.

Yazan: Etem

Yorum: Ağzına sağlık kardeşim az bile yazmışsın. Kibrinden gözü kör külahı sağır olanlar bunu duymayacaktır.

Körfezli genç yoğun bakımda

Yazan: Ulaş Mintemur

Yorum: Merhaba bu haberde isim karışıklığı var bu Ömer o Ömer değil kusura bakmayın lütfen düzel tirmisiniz görünce şok olduk

Engin Koyun’dan ne demek istedi?

Yazan: Körfezli

Yorum: Bu mesajla ne demek istiyorsun sende tesadüfen bu makama gelirsen millet ne der düşündün mü Sakın yanlışlık yapıp Bld.Bşk Aday adayı olma AKP Körfez de biter

Karaosmanoğlu; Muhalefet adına üzülüyorum

Yazan: Emre Celik

Yorum: Ya bu adam zamanında bizim öğrtmenimizdi. Yüzüne bakınca içiniz ferahlardı.Cidden nur yüzlü bir adamdı. Şimdi şu resmine bakıyorum. İnsanın yaptıkları hakikaten yüzüne yansıyormuş. Alakası kalmamış.

KENT REHBERİ