KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3682 TL
  • 6.1081 TL
  • 6.7640 TL
Kocaeli Zirve
“Tüm gençler bir şeyler öğrenmeli”
“Tüm gençler bir şeyler öğrenmeli”
Siyaset
13 Mart 2018 Salı 12:01

“Tüm gençler bir şeyler öğrenmeli”

CHP İl Gençlik Kolları Gebze’de Adalet ve Siyaset Sempozyumu düzenleyecek. 15 Nisan’daki sempozyum Gebze Kültür Merkezi’nde CHP İl Gençlik Kolları’nda Emre Andız başkanlığındaki yönetim haftalık olağan basın toplantısını Gebze’de gerçekleştirdi.

Toplantıda 15 Nisan’da Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek adalet ve siyaset sempozyumunun da detayları üzerine değerlendirmede bulunuldu. Yönetim merkez ilçe İzmit dışında ayda en az bir toplantısını farklı ilçelerde gerçekleştirecek. Dün akşamki toplantı ile Andız başkanlığındaki yeni yönetimde ilk dış toplantı gerçekleşmiş oldu.

 

Sempozyum Detaylarını İlçe Yönetimi İle Görüştüler

Dün akşam CHP Gebze İlçe Örgütü’nde gerçekleşen toplantının ilk gündem maddesini 15 Nisan’daki Adalet ve Siyaset Sempozyumu oluşturdu. CHP Gebze İlçe Örgütü’nün de katkısının alınacağı aynı zamanda bölgedeki Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerini de kapsayacak sempozyumun detayları CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ile yönetiminden Cavit Kapoğlu ve Ali Haydar Araz, Gebze Gençlik Kolları Başkanı Savaş Gayretli ve yönetiminden Ferman Torun ile CHP Gençlik Kolları MYK Üyesi Gökhan Orhan ile birlikte görüşüldü.

 

Benzerleri Tekrarlanacak

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız sempozyumun il kongresinde yaptığı konuşmada da yer aldığını, yerel yönetimler dahil olmak üzere farklı konularda da sempozyumlar düzenlemeyi tasarladıklarını belirtip Gebze’deki ilk sempozyumun kendileri için ilgiyi ölçme ve diğer detaylar üzerinden de önemli olduğunu kaydetti. Andız, Gebze Kültür Merkezi’nde bir gün süreli sempozyumun sonuç bildirgesinin açıklanmasıyla Gebze’den tüm Türkiye’ye siyaset ve adalete ilişkin önemli bir mesaj verileceğini söyledi.

 

Kılıçdaroğlu’nun Altı Gündeminden Dört Beşi

Üç oturum tasarladıkları sempozyuma dair gelmesi kesinleşen ve görüşmelerin sürdüğü kişiler olduğunu kaydeden Emre Andız, sempozyumun konu başlıklarının CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultaydaki saydığı altı madde üzerinden saptanacağını kaydetti. Andız; “Eğitim, adalet, sosyal politika, dış politika, ekonomi… altı konunun tamamını veya bir iki eksiğini gündeme alabiliriz. Konu başlığı yedi olmaz ama dört beşte kalabilir” diye konuştu. Belirlenen konu başlıklarına dair önce konu uzmanının sunumunun dinleneceğini, soru ve cevaplar üzerinden sonuç bildirgesinin belirleneceğini söyledi.

 

CHP’liler Olarak Biz Bize Değil Tüm Dinamiklerle

Sempozyumu sadece CHP’liler değil tüm dinamikler ile yapmayı düşündüklerini kaydeden Emre Andız, “Diğer siyasi partilerin gençlik kollarının, Kocaeli Barosu ve Necmettin Erbakan Vakfı dahil çeşitli sivil toplum örgütlerinin davetli olduğu bir sempozyum olacak. Öncüsü biziz. Türkiye’de yaşanan sorun ve sıkıntıları konuşmak isteyen herkes partili partisiz ayırımı gözetmeksizin buraya katılabilir. Tüm gençlerin bir şeyler öğrenmesi, bu memlekette neler oluyor diyebilmesi açısından herkesi davet edeceğimiz bir organizasyon olacak” dedi.

 

Dergide Son Aşamaya Gelindi

Bir süre önce gündeme gelen dergi çalışmalarına ilişkin de bilgilendirmede bulunan Andız şunları kaydetti: “İçerik olarak içinde ilçe gençlik kolları başkanlarımızın programlarının yer alacağı, ilçe başkanlarımız ile belediye meclis üyelerimize, bizden önceki gençlik kolları başkanlarımıza da yer vereceğimiz, sivil toplumun ve sorunlarının da yer alacağı bir dergi yaratmaya çalışıyoruz. Partinin yayın organı gibi bir şey olacak belki ama dergi diye çıkartıyoruz. Aylık çıkacak. İMECE usulü, yine gençler ve parti büyüklerimizin destekleri ile çıkartacağız.”

 

18 Mart’ta Hoşaf Dağıtacaklar

Andız sözlerine ilave olarak Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde 18 Mart günü İzmit’te hoşaf dağıtmayı düşündüklerini, ay içinde de Çanakkale Gezisi düzenleyeceklerini kaydetti. Andız ve beraberindekiler yönetim kurulu toplantısının ardından CHP Gebze İlçe Örgütü’nde gençlik kollarınca oluşturulan kütüphaneyi de inceledi.

CHP İl Gençlik Kolları’nda yönetimin Gebze’deki toplantısına Başkan Emre Andız ile birlikte İl Sekreteri Avukat Yiğit Timur, Bilişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıza Özcan Elden, Sayman Burcu Yazıcı, İl Eğitim Sekreteri Didem Seçkin, eylem ve etkinliklerden sorumlu başkan yardımcısı Caner Arduç, örgütlenme sekreteri Aliş Demir, hukuktan sorumlu başkan yardımcısı Zeki Karakadılar, üniversiteden sorumlu yöneticiler Seda Bektaş, Baran Orhan ve Baştürk Hakan Temizel, seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Engin Akbulut, yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Enes Gümüş, ARGE’den sorumlu başkan yardımcısı Umut Bali, STK ve sendikalardan sorumlu başkan yardımcısı Sezer Karakaya, basından sorumlu başkan yardımcısı Ali Sarı, örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı Murat Uzuner, yöneticiler Hakan Yıldırım ve Fırat Sukuşu katıldı.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ


Yağız Kebap
Okşin Beçet
Almila
Davetiyem
Reis Döner
Volka Proje
Yelkent
KKG
Polis Marketim
Bekiroğlu