“Tüm gençler bir şeyler öğrenmeli”
“Tüm gençler bir şeyler öğrenmeli”
Siyaset
13 Mart 2018 Salı 12:01
  • 2214
  • 0

“Tüm gençler bir şeyler öğrenmeli”

CHP İl Gençlik Kolları Gebze’de Adalet ve Siyaset Sempozyumu düzenleyecek. 15 Nisan’daki sempozyum Gebze Kültür Merkezi’nde CHP İl Gençlik Kolları’nda Emre Andız başkanlığındaki yönetim haftalık olağan basın toplantısını Gebze’de gerçekleştirdi.

Toplantıda 15 Nisan’da Gebze Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek adalet ve siyaset sempozyumunun da detayları üzerine değerlendirmede bulunuldu. Yönetim merkez ilçe İzmit dışında ayda en az bir toplantısını farklı ilçelerde gerçekleştirecek. Dün akşamki toplantı ile Andız başkanlığındaki yeni yönetimde ilk dış toplantı gerçekleşmiş oldu.

 

Sempozyum Detaylarını İlçe Yönetimi İle Görüştüler

Dün akşam CHP Gebze İlçe Örgütü’nde gerçekleşen toplantının ilk gündem maddesini 15 Nisan’daki Adalet ve Siyaset Sempozyumu oluşturdu. CHP Gebze İlçe Örgütü’nün de katkısının alınacağı aynı zamanda bölgedeki Darıca, Çayırova ve Dilovası ilçelerini de kapsayacak sempozyumun detayları CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz ile yönetiminden Cavit Kapoğlu ve Ali Haydar Araz, Gebze Gençlik Kolları Başkanı Savaş Gayretli ve yönetiminden Ferman Torun ile CHP Gençlik Kolları MYK Üyesi Gökhan Orhan ile birlikte görüşüldü.

 

Benzerleri Tekrarlanacak

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız sempozyumun il kongresinde yaptığı konuşmada da yer aldığını, yerel yönetimler dahil olmak üzere farklı konularda da sempozyumlar düzenlemeyi tasarladıklarını belirtip Gebze’deki ilk sempozyumun kendileri için ilgiyi ölçme ve diğer detaylar üzerinden de önemli olduğunu kaydetti. Andız, Gebze Kültür Merkezi’nde bir gün süreli sempozyumun sonuç bildirgesinin açıklanmasıyla Gebze’den tüm Türkiye’ye siyaset ve adalete ilişkin önemli bir mesaj verileceğini söyledi.

 

Kılıçdaroğlu’nun Altı Gündeminden Dört Beşi

Üç oturum tasarladıkları sempozyuma dair gelmesi kesinleşen ve görüşmelerin sürdüğü kişiler olduğunu kaydeden Emre Andız, sempozyumun konu başlıklarının CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kurultaydaki saydığı altı madde üzerinden saptanacağını kaydetti. Andız; “Eğitim, adalet, sosyal politika, dış politika, ekonomi… altı konunun tamamını veya bir iki eksiğini gündeme alabiliriz. Konu başlığı yedi olmaz ama dört beşte kalabilir” diye konuştu. Belirlenen konu başlıklarına dair önce konu uzmanının sunumunun dinleneceğini, soru ve cevaplar üzerinden sonuç bildirgesinin belirleneceğini söyledi.

 

CHP’liler Olarak Biz Bize Değil Tüm Dinamiklerle

Sempozyumu sadece CHP’liler değil tüm dinamikler ile yapmayı düşündüklerini kaydeden Emre Andız, “Diğer siyasi partilerin gençlik kollarının, Kocaeli Barosu ve Necmettin Erbakan Vakfı dahil çeşitli sivil toplum örgütlerinin davetli olduğu bir sempozyum olacak. Öncüsü biziz. Türkiye’de yaşanan sorun ve sıkıntıları konuşmak isteyen herkes partili partisiz ayırımı gözetmeksizin buraya katılabilir. Tüm gençlerin bir şeyler öğrenmesi, bu memlekette neler oluyor diyebilmesi açısından herkesi davet edeceğimiz bir organizasyon olacak” dedi.

 

Dergide Son Aşamaya Gelindi

Bir süre önce gündeme gelen dergi çalışmalarına ilişkin de bilgilendirmede bulunan Andız şunları kaydetti: “İçerik olarak içinde ilçe gençlik kolları başkanlarımızın programlarının yer alacağı, ilçe başkanlarımız ile belediye meclis üyelerimize, bizden önceki gençlik kolları başkanlarımıza da yer vereceğimiz, sivil toplumun ve sorunlarının da yer alacağı bir dergi yaratmaya çalışıyoruz. Partinin yayın organı gibi bir şey olacak belki ama dergi diye çıkartıyoruz. Aylık çıkacak. İMECE usulü, yine gençler ve parti büyüklerimizin destekleri ile çıkartacağız.”

 

18 Mart’ta Hoşaf Dağıtacaklar

Andız sözlerine ilave olarak Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde 18 Mart günü İzmit’te hoşaf dağıtmayı düşündüklerini, ay içinde de Çanakkale Gezisi düzenleyeceklerini kaydetti. Andız ve beraberindekiler yönetim kurulu toplantısının ardından CHP Gebze İlçe Örgütü’nde gençlik kollarınca oluşturulan kütüphaneyi de inceledi.

CHP İl Gençlik Kolları’nda yönetimin Gebze’deki toplantısına Başkan Emre Andız ile birlikte İl Sekreteri Avukat Yiğit Timur, Bilişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Rıza Özcan Elden, Sayman Burcu Yazıcı, İl Eğitim Sekreteri Didem Seçkin, eylem ve etkinliklerden sorumlu başkan yardımcısı Caner Arduç, örgütlenme sekreteri Aliş Demir, hukuktan sorumlu başkan yardımcısı Zeki Karakadılar, üniversiteden sorumlu yöneticiler Seda Bektaş, Baran Orhan ve Baştürk Hakan Temizel, seçim işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Engin Akbulut, yerel yönetimlerden sorumlu başkan yardımcısı Enes Gümüş, ARGE’den sorumlu başkan yardımcısı Umut Bali, STK ve sendikalardan sorumlu başkan yardımcısı Sezer Karakaya, basından sorumlu başkan yardımcısı Ali Sarı, örgütlenmeden sorumlu başkan yardımcısı Murat Uzuner, yöneticiler Hakan Yıldırım ve Fırat Sukuşu katıldı.

 

DİĞER HABERLER

KÖŞE YAZARLARI

ANKET

SON YORUMLAR

AK Parti İzmit’ten Esnaf Ziyareti

Yazan: Hakan Aydın

Yorum: Ekonomiyi batıran iktidarın temsilcileri hangi yüzle esnaf ziyaretine çıkıyor acaba ?

Çarptıktan sonra öylece ortada bıraktılar!

Yazan: okur

Yorum: hayvanı o halde bırakmayan Ayten hanıma çok teşekkür ederim

Başkan ve yönetimi İSTİFA ETTİ!

Yazan: fethiye cd.

Yorum: zaten bir işe yaramıyorlardı bir görüşleride yoktu... rüzgarı takip eden arkadaşlardı. geç bile kalmışlar...

243 günde devrialem

Yazan: Güven Gök

Yorum: Beni kendine rakip görmen hem sevindirdi hem üzdü suan güneydoğu anadolu bolgesindeyim yarin gebzespor macinda olucam ordanda tura devam edicez ben balkanturunda iken sen turkiye turunu tamamlamis olucaksin

“Kriz sizin kafanızda var”

Yazan: Arif cerıt

Yorum: Gulmeyın başkan yok demeyin kriz bunu yasayan biliyor bence kriz sizin kafanızda yok

4 firmaya haksız kazanç cezası!

Yazan: Isa karaoz

Yorum: Firmaların isimlerinide vermeleri gerekiyor.Vatandaş ona göre tepkisini göstersin.

Yazan: abdullah turk

Yorum: baskan olabılırsın ama ınsan olamamıssın zabıtalara baskı yaparak neyın pesındesın abının hatrı olmasa coktan yıktırırdım o duvarı sen buyuklerımı dua et once ınsan olmak lazım

Yazan: asi

Yorum: *Darbe gecesi şeyhin olduğu iddia edilen “Fazlı Kerem Hoca” denilen zatın dağ başındaki evine kaçtığın doğru mu?

Yazan: Emre

Yorum: Yollarda site inşaatı yapanların arabaları, tuğlaları, biriketleri, iş makinaları, kumları, vs... araçların gelişi güzel iki taraflı park etmeleri netiesinde mahalle sakinleri yoldan geçemez durumda. artık belediyeden nasıl bir imtiyaz kopardılarsa..geçen gün uyku tutmadı.dolaşayım dedim, aklıma yedi yıldız geldi, dolaştım aradım bi tane bile yıldız göremedim.sonra arabam devrildi sandım. meğerse selin sürüklediği inşaat malzemeleri yolda birikinti yapmış, bende üstünden geçmişim.

TANRIÖVEN; TİCARETİN YAZILI OLMAYAN KURALLARI VARDIR

Yazan: Adnan Metin

Yorum: Dediklerine Tamamen Katılıyor ve Seni Tanımaktan Gurur Duyuyorum Sevgili Dostum..Yolun Açık Olsun.Başarıların Daim Olsun..

KENT REHBERİ