KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Türkkan: MYK listesine ben girmedim
Türkkan: MYK listesine ben girmedim
Siyaset
05 Kasım 2012 Pazartesi 13:01
  • 2049
  • 5

Türkkan: MYK listesine ben girmedim

İki dönem MHP Merkez Yürütme Kurulu üyeliği yaptıktan sonra hafta sonu yapılan kurultayda bu kez listeye girmeyen milletvekili Lütfü Türkkan, listeye kendi isteğiyle girmediğini açıkladı

MHP`nin hafta sonu yapılan 10. Olağan Büyük kurultayı tamamlandı. Devlet Bahçeli`nin 6. kez genel başkan seçildiği kurultayda partinin en üst organı olan 75 kişilik kişilik Merkez Yürütme Kurulu(MYK) listesi de fire vermedi. İki dönem üst üste MYK üyeliği yapan milletvekili Türkkan`ın bu kez listeye alınmaması teşkilat çevresinde şaşkınlık yarattı, çok sayıda partili ‘Bahçeli, Türkkan`ı dışladı` söylentilerine neden olmuştu. Gazetemizin sorularını yanıtlayan Türkkan, genel başkandan teklif gelmesine rağmen MYK listesine kendi isteğiyle girmediğini söyledi. Türkkan, “MYK üyesi seçilip Kocaeli`nde tek adam olmak istemedim” dedi.

 
MYK`YI BEN İSTEMEDİM
Partinin en üst karar organında daha önce iki kez görev aldığını, geçen dönemde bu görevi sürdürdüğü söyleyen milletvekili Lütfü Türkkan, son yapılan kurultayda MYK listesine bu kez kendi isteğiyle girmediğini söyledi. Hem MYK`da hem de mecliste işlerin çok yoğun olacağını düşünerek bu kararı aldığını belirten Türkkan, “mecliste çalışmaktan büyük keyif alıyorum. MYK`da daha çok partinin teşkilat işleri ile ilgili yoğun bir çalışma ortamı var” dedi.
 
TEK ADAM İSTEMİYORUM
Teşkilat İşlerinin konuşulduğu, tartışıldığı ve yapılandırıldığı Merkez Yürütme Kurulu`na girerek partinin Kocaeli`nde ‘Tek adam` olmayı istemediğini için listeye girmediğini vurgulayan Bahçeli, “Sayın Genel Başkanımız bu görevi bana teklif etti ancak ben istemediğimi ve mecliste mutlu olduğumu, çok daha verimli olmayı tercih etmek istediğimi söyledim. Anlayışla karşıladı ve 75 kişilik listeye girmedim” ifadesini kullandı.
 
İSTİFALAR DUYGUSAL
Partinin ciddi anlamda arınarak güçlendiğini belirten Türkkan, kurultay sonrası Kocaeli teşkilatında yaşanan istifaları ise ‘duygusallık` olarak nitelendirdi. Türkkan, şunları söyledi: “İstifa kararı alan arkadaşlarımın kendi tercihleridir. Ancak ben bunları duygusallık olarak görüyorum. Bu arkadaşlar istifalarını bir ay önce sunmuşlardı ama biz işleme koymamıştır” şeklinde konuştu.
 
ÜNLÜ SEÇİMİ İYİ YAPMALI
İl Başkanı Aydın Ünlü`nün yönetiminde yaşanan istifaları da değerlendiren Türkkan, Ünlü`nün istifa eden partililerin yerlerine birlikte daha uyum içinde çalışabileceği isimlerden takviye yapması gerektiğini söyledi. Türkkan “İl yönetiminden sanım üç bez kişi istifa etmiştir. İl Başkanımız bunların yerlerine dana düzgün, birlikte uyum içinde çalışabileceği isimleri takviye ederse çok daha mutlu olur. Kurultay bitmiştir  artık biz önümüzdeki yerel seçimlere bakmalıyız. Teşkilat içindeki gelişmelerle çok fazla boğulmamak lazım” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ