KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Yerel yönetimleri ilgisizlikle suçladı
Yerel yönetimleri ilgisizlikle suçladı
Güncel
05 Nisan 2010 Pazartesi 14:30
  • 1052
  • 0

Yerel yönetimleri ilgisizlikle suçladı

İZEYAP’ın 11. olağan kongresinde güven tazeleyen başkan Ahmet Akgüner, yerel yönetimleri ilgisizlikle suçlayarak, ''Bize hep kapılarını kapatmaya çalışıyorlar'' dedi

1994 yılında kurulan ve 49 üyesi olan İzmit Evleri ve Tarihini Koruma ve Yaşatma Derneği (İZEYAP)`nin 11. olağan kongresi Çukurbağ Kültür Merkezi`nde gerçekleştirildi. Tek adaylı kongrede mevcut başkan Ahmet Akgüner, 2. kez başkanlık koltuğuna oturarak güven tazeledi.

YÖNETİM KURULU
Kongrenin divan başkanlığını Ertuğrul Bahan, üyeliklerini ise Ayfer Kocatürk ile Hüseyin Kavurma üstlendi. Divan seçiminin ardından faaliyet raporu okunarak aklandı. Ardından başkan Ahmet Ergüner yönetim kurulu listesini Canan Gürgen, Numan Gülşah, Kadriye Oktor, Ertan Karaçay, Arif Agas ve Kadir Tosun olarak açıkladı.

YEREL YÖNETİMLER İLGİSİZ
Kongrede konuşma yapan Akgüner, Seka tarihini yaşatma projelerinden bahsederken, yerel yönetimlerin projelerine destek vermemesini eleştirdi. Akgüner; “Hazırlamış olduğumuz tüm projelerimizi öneri olarak yerel yönetimlere sunuyoruz. Fakat bize hep kapılarını kapatmaya çalışıyorlar. Bir tek Gölcük Belediyesi ve İKM ile ortak çalışmalar yapıyoruz” şeklinde konuştu.

ŞELALEYİ ELEŞTİRMİŞTİK
Şelale projesi ile ilgili İZEYAP`ın herhangi bir duruş sergilememesi konusunda kendilerine yapılan eleştirileri de cevaplayan başkan, “İZEYAP ve Kocaeli Dökümantasyon Merkezi üyeleri düzenledikleri toplantıda Şelale Projesi ile ilgili görüşlerini İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`a iletmişlerdir. Bu görüşlerin dikkate alınmaması sonucu yasal girişimde bulunduk” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ