KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Üç kişi ceza alırsa Erenkaya ne yapacak?
Üç kişi ceza alırsa Erenkaya ne yapacak?
Siyaset
13 Eylül 2009 Pazar 12:48
  • 1706
  • 2

Üç kişi ceza alırsa Erenkaya ne yapacak?

CHP’de bugünlerde ortalık toz duman. Partide tam bir başıbozukluk hakim. Kimin ne yaptığı belli değil. Herkes bir tarafa çekilmiş durumda.

Ortada kalan üç-beş kişi de kendi kişisel hesaplarının peşinde.
Yolsuzluk iddiaları kol geziyor.
Nereye dokunsanız dökülüyor.
Ve şimdi iş yargıya kadar gitti. Savcılık partideki olaylara el koydu ve soruşturma başlattı. Hatta kimilerine göre savcılığın soruşturması bittiği an tutuklamalar bile olabilecek.
Yani ortada gerçekten vahim bir durum var.
İşte bu kargaşa ortamında CHP Kocaeli Milletvekili Hikmet Erenkaya bir ciddi yanlışa daha ortak oldu.
29 Mart yerel seçimleri öncesinde kendi partisinin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Sefa Sirmen'in seçim kazanamayacağı üzerine İdris Saral'la iki takım elbisesine iddiaya giren Hikmet Erenkaya şimdi daha büyük bir yanlışın içine düştü.
Zimmetine para geçirmekle suçlanan CHP İzmit İlçe Saymanı Vedat Demirtaş ile ilçe sekreteri Mustafa Kahraman ve Remzi Polat'a açık açık sahip çıkan, onlar için il disiplin kurulu üyelerine baskı yapıp, telefon açarak partiden ihraç edilmelerini önlemeye çalışan Hikmet Erenkaya işi daha da ileri götürerek ‘Bu arkadaşların yanlış yapacaklarına inanmıyorum, bu arkadaşlara arka çıkmak benim görevimdir' dedi.
Yani bir partinin milletvekili kendi partisinin il yönetimi içinde oluşturulan üç kişilik komisyonun raporunu hiçe sayarak ve dikkate almayarak ama daha da önemlisi soruşturma sonucunu beklemeden bu adamlara sahip çıktı.
Hala çıkmaya devam ediyor.
Peki CHP İzmit İlçe Örgütü'nde görev yapan bu üç kişi savcılığın yaptığı soruşturma sonucunda suçlu bulunursa ve mahkemeye çıkarsa ne olacak?
Hikmet Erenkaya bunu hiç düşünmüyor, hiç hesaba katmıyor.
Partisinin il yönetimi bünyesinde oluşturulan üç kişilik komisyon tarafından suçlu bulunan üç kişiye aslanlar gibi sahip çıkan Erenkaya bakalım bu üç kişi savcılık tarafından da mahkeme tarafından da suçlu bulunduğunda ne yapacak?
Hep birlikte göreceğiz.
 


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ