KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Kocaeli’nin ‘boşluklar’ı belirlenecek
Kocaeli’nin ‘boşluklar’ı belirlenecek
Güncel
13 Temmuz 2010 Salı 14:18
  • 1875
  • 2

Kocaeli’nin ‘boşluklar’ı belirlenecek

Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi, kentte yer alan boş alanların gün yüzüne çıkarılması için “Boşluk” konulu fotoğraf yarışması düzenliyor

TMMOB Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi kentte yer alan boş alanların gün yüzüne çıkarılmasını hedefleyerek “Boşluk” konulu bir fotoğraf yarışması düzenliyor. İsteyen herkesin katılabileceği yarışmada fotoğrafların son teslim tarihi 22 Eylül. Mimarlar Odası Kocaeli Şube Başkanı Yalçın Ergen, yarışmaya tüm Kocaeli halkını davet ederek, “Bu yarışmayla Kocaeli`nin mevcut boşluklarını tespit etmeyi, bu alanların aktif hale getirilmesini ve yenilerinin eklemlenmesi için yetkili idareleri harekete geçirmeyi hedefliyoruz” dedi.
 

DİKKAT ÇEKECEĞİZ
Ulaşım, çarpık yapılaşma, afetler, kent riskleri gibi Kocaeli`ye dair sorunların çözümünde de bu yarışmanın önemli olduğuna dikkat çeken Ergen, “Dikkati kent boşluklarına çekmek, yeterli olup olmadıklarını tartışmak ve çözüm üretmek istiyoruz. Kent boşlukları, kente ve toplumsal yapıya olumlu katkı veren boşluklardır. Bazen bir meydan olarak karşımıza çıkar, bazen de binalar arası bir iç bahçe, sürpriz bir avlu ya da küçük bir park olarak. Boş alanlar aklımıza gelebilecek her tür kent boşluğu aslında bir yaşam alanıdır” şeklinde konuştu.
 

BİRİNCİYE BİN 500 TL
27 Eylül`de sonuçları açıklanacak olan yarışmada birinci bin 500 TL, ikinci bin TL, üçüncü 750 TL ödül alacak. Birinci, ikinci ve üçüncü mansiyon ödülü ise 500 TL. Ayrıca yarışma sonunda 10 adet fotoğraf 100 TL`den satılacak. Ödül töreni 4 Ekim`de Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi`nde yapılacak. Ödül alacak olan fotoğrafları, içlerinde fotoğraf sanatçıları ve KOÜ öğretim görevlilerinin de bulunduğu jüri belirleyecek. Fotoğraf yarışmasıyla ilgili ayrıntılı bilgi Mimarlar Odası Kocaeli Şube`den alınabilir.

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum
default photo
ne verdide ne iştiyor
Yazan: vatandas

mahallesinde sevilmiyen kendini kaf dağında gören insandan iyi partiye hayır gelirmi.gelseydi o görevden niye kaçtın diye sorarlar ona

1 Beğendim
1 Beğenmedim
default photo
Yazan: Kenan Alnıaçık

Ne yapsa boş.. bu partide artık yeri yok..

3 Beğendim
1 Beğenmedim
default photo
ufuk turan bitmiş okeye dönüyor...
Yazan: Yusuf Yıldoğar

lütfü türkkan ve adı il kongresi dönemi meral hanım tarafından çizilen kaan dilmen ile gezip görüntü vererek.. artık nihayete ermiş siyasi hayatına küçük bir şans öpücüğü arıyor..

4 Beğendim
1 Beğenmedim
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ