KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Ülkücüler şölende buluştu
Ülkücüler şölende buluştu
Siyaset
27 Aralık 2009 Pazar 10:54
  • 2159
  • 19

Ülkücüler şölende buluştu

Ülkü Ocakları ‘Bölücüye karşı tek bir olmak için’ sloganıyla şölende buluştu. Ülkücüler, bin 600 kişilik salonu adeta salladı

Ülkü Ocakları ‘Bölücüye karşı tek bir olmak için` sloganıyla şölen düzenledi. Atatürk Kapalı Spor Salonu`nda gerçekleştirilen şölen il ve ilçe ülkü ocaklarının katılımıyla gerçekleşti. Kocaeli milletvekili Cumali Durmuş,  MYK Üyesi Lütfü Türkkan, MHP İl Başkanı Ruhi Çavdar, Ülkü Ocakları İl Başkanı Selim Çakır, Sakarya İl Ülkü Ocakları Başkanı Zafer Tanrıverdi, eski il yöneticisi Muammer Aslan programda hazır bulundu. Salonda yaklaşık bin 600 kişi vardı.

BÖLDÜRMEYECEĞİZ
Şölende, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve aziz şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunuldu ve ardından İstiklal Marşı`mız okundu. Daha sonra konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı Kocaeli Asena Teşkilatı Başkanı Kübra Erçelik yaptı. Erçelik, açılımın ülkeyi bölmek için yapıldığını belirterek, Asenalar olarak ülkeyi böldürmeyeceklerini, gerekirse bu uğurda ellerini değil, başlarını taşın altına koymaya hazır olduklarını söyledi.

GURUR DUYUYORLAR
Erçelik`in ardından söz ülkü ocakları il başkanı Selim Çakır, AKP hükümetinin ihanet içinde olduğunu belirterek sözlerini şöyle sürdürdü; “Durmak yok bölmeye devam sloganıyla yola çıkan iktidar, bu amacına ulaşmak için çaba harcıyor. Dağdan indirip aramıza soktuğu PKK militanlarıyla gurur duyuyor. Teslim olmaya gelmediklerini söylüyorlar. Silahla yapamadıklarını demokrasi masallarıyla gerçekleştirmeye çalışıyorlar.

SİZ NE YAPARDINIZ?
Bir de bunlarla kardeş olduğumuzu söylüyorlar. Nerede görülmüş köpekle bozkurtun kardeş olduğu. Vatandaşın arabası kundaklanıyor, ayaklanma provaları yapılıyor. Muş`ta bir vatandaşın dükkanı yakılıyor. PKK geliyor ‘kepenk indir` diyor. Ve buna da provokasyon diyorlar. Kendinizi o vatandaşın yerine koyun, siz olsanız ne yapardınız? Burada vatandaş mı utanacak, yoksa önlem almayan vali ve İç İşleri Bakanı mı?

DÖVMEKLE MEŞGUL
Ya da terörist başına ‘sayın` diyen başbakan mı? Bütün bunlar olurken emniyet güçleri nerede peki? Tekel işçilerini dövmekle meşguller. Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir çıkmış ekrandan küfür ediyor. 13 yaşından bu yana askeri okullarına giderek, ömrünü bu vatan için harcamış insanları vatan haini ilan ediyorlar. Ve o şerefli asker gururuna yediremeyip intihar ediyor.

YA TÜRKİYE YA AKP
Keşke bunu yapacak gurur sizde de olsa. Ülkücüleri kan üzerinden siyaset yapmakla suçluyorlar. Biz mi şehit ettik onca askeri, PKK ile biz mi el ele verip gezdik? Ülkücüleri sokağa indirmeye çalışıyorlar. İnsanların artık tercih yapma zamanı geldi. Ya Türkiye gidecek ya da AKP gidecek.” Konuşmaların ardından ülkücü sanatçılar, Ozan Emin Demir, Mustafa Aksoy ve Ali Kınık katılımcılara konser verdi. Ülkücüler, coşkularıyla adeta salonu salladı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ