KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.9021 TL
  • 6.6535 TL
  • 7.4709 TL
Kocaeli Zirve
Domuz ve at eti satan işyerleri mühürlendi
Domuz ve at eti satan işyerleri mühürlendi
Güncel
02 Nisan 2010 Cuma 10:09
  • 2315
  • 3

Domuz ve at eti satan işyerleri mühürlendi

Domuz ve at eti satan iş yerleri encümen kararından sonra yeni mühürlendi. Üç işyeri hakkında 15’er gün kapatma cezası verdi.

ÜÇ İŞYERİNE 15 GÜN KAPATMA CEZASI
 Gebze Belediyesi, geçtiğimiz günlerde yapılan gıda denetimleri sonunda ürünlerinde at ve domuz etine rastlanan üç işyeri hakkında  15`er gün kapatma cezası verdi. Zabıta ekipleri kapatma cezasını dün uygulayarak söz konusu işyerlerini mühürledi.
 

DİĞER İŞYERLERİ TEMİZ ÇIKTI

Gebze Belediyesi`nden verilen bilgiye göre, Gebze Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 24.02.2010 ve 03.03.2010 tarihleri arasında yapılan gıda denetimlerinde 30 adet işyerinden numune alındı. Yapılan tahliller sonucu 2 işyerinde at eti ve 1 işyerinde domuz eti karışmış gıda ürününe rastlandığını belirten Belediye yetkilileri, denetimlerden Gebze`deki diğer işyerlerinin temiz çıktığını bildirdi.
 

GÖNÜL RAHATLIĞI İLE ALIŞVERİŞ YAPILABİLİR

Belediye yetkilileri, uygunsuz satış veya imalat yapan kişi veya işyerlerine yönelik gerekli yasal işlemlerin devam ettiğini vurgulayarak, gıda ürünlerinde at ve domuz eti saptanan 3 işyeri hakkında Belediye Mevzuatına göre aldatmaya yönelik davranış ve satıştan dolayı 15`er gün idari kapatma cezası verildiğini kaydetti. Gebze Belediyesi yetkilileri, gıda denetimlerinin büyük bir titizlikle devam ettiğini belirterek, vatandaşların kapatılan işyerleri dışındaki bütün işyerlerinden gönül rahatlığı ile alışveriş yapabileceğini bildirdi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ