KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Ünlü, Bahçeli’ye gitti
Ünlü, Bahçeli’ye gitti
Siyaset
10 Kasım 2012 Cumartesi 16:34
  • 1961
  • 3

Ünlü, Bahçeli’ye gitti

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Atatürk’ün ölüm yıldönümü olan 10 Kasım’da valilik bahçesindeki anma törenine katıldıktan hemen sonra genel başkanları Devlet Bahçeli ile görüşmek için Ankara’ya gitti

 

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü ve partililer, cumhuriyetin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün ölüm yıldönümü nedeniyle dün valilik bahçesinde düzenlenen resmi törene katıldı. Törenin ardından Non Lantona Cafe`de basın mensuplarıyla bir araya gelen il başkanı Ünlü, Siirt`te meydana gelen helikopter kazasında yaşamını yitiren şehitlere başsağlığı, ailelerine ise sabır diledi. 


KARAOSMANOĞLU`NU ELEŞTİRDİ

Büyükşehir Belediye Başkanı`nın 10 Kasım gibi önemli bir günde İzmit`te değil de Makedonya`da olmasını eleştiren Ünlü, “Atamızın ölüm yıldönümünde gerekli izinlerimizi alarak anıta çelengimizi koyduk. Ancak Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan`ın törenlerde bulunmaması kafalarda soru işareti bıraktı. Atamızın yaptıklarını dünya bilmekte. Bizler geçmişimize sahip çıkmaya devam edeceğiz” diye eleştirilerde bulundu. 


CİDDİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ

Konuşmasına önceki akşam Körfez`de yapılan 40x40 programını değerlendirerek devam eden Ünlü, “Yaptığımız programa hem yeni hem de eski yöneticilerimizin katılması Körfez`de ne kadar ciddi çalışmalar yaptığımızı göstermektedir. Körfez`de yapılan köy ziyaretleriyle ilgili salı günü değerlendirmede bulunacağız. Ancak köylülerimiz ve vatandaşlarımızın yeni Büyükşehir Belediyeler Kanunu`nu çok yakından takip ettiğini biliyoruz” dedi.


BAHÇELİ İLE GÖRÜŞECEK

Köylülerin mecliste görüşülmekte olan yasayı kesinlikle kabul etmediğini söyleyen Ünlü, kurultaydan sonraki ilk Ankara ziyaretini de dün gerçekleştirdi. Ünlü, anma törenlerine katıldıktan sonra 6`ıncı kez genel başkanlığa seçilen ve kendisinin de destek verdiği Devlet Bahçeli`yi ziyaret etmeye gitti. Ünlü, “Genel başkanımıza hayırlı olsun ziyaretinde bulunup, Kocaeli`yle ilgili bilgiler vereceğiz” diye konuştu. Tek başına Ankara`ya giden Ünlü`nün kurultay sonrası yaşanan istifalarla ilgili Bahçeli`ye detaylı bilgi vermesi bekleniyor. 

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ