KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7216 TL
  • 6.4298 TL
  • 7.1277 TL
Kocaeli Zirve
Ünlü: Artık daha güçlüyüz
Ünlü: Artık daha güçlüyüz
Siyaset
13 Kasım 2012 Salı 14:49
  • 1830
  • 11

Ünlü: Artık daha güçlüyüz

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, 10 Kasım’da ziyaretine gittiği genel başkan Devlet Bahçeli’yle yarım saat baş başa görüştü. Yeni yönetim kurulu listesini de genel başkana sunan Ünlü, “Artık daha güçlüyüz” dedi

Büyük kurultaydan sonra önemli gelişmeler yaşayan MHP İl Teşkilatı`nda taşlar yerine oturuyor. Genel başkan adayı Koray Aydın`ı destekleyen ve kaybeden tarafta yer alan bazı 2 ilçe başkanı ve il yöneticileri kurultay sonrası görevlerinden istifa etmişti. Kazanan tarafta yer alan il başkanı Aydın Ünlü, istifa eden yöneticilerin yerlerine yeni atamalar yaptı. 

 
BAHÇELİ`YE BİLGİ VERDİ
Ünlü, yeni yönetim kurulu listesini 10 Kasım`da 6. kez genel başkan seçilen Devlet Bahçeli`ye sundu. Daha önceleri kendisine yakın isimlerle Ankara`ya giden Ünlü, son görüşmesini tek başına yapmayı tercih etti. Yönetim kurulu listesini sunan ve teşkilatın Kocaeli`deki çalışmaları hakkında genel başkan Bahçeli`ye bilgi veren Ünlü, “Artık daha güçlüyüz, ayağımız yere daha sağlam basıyor. Tek hedefimiz yerel seçimler” dedi.
 
MHP`DE KAYBEDEN YOK   
Seçimlerde taraf olmanın yanlış bir tercih olmadığına, siyasette bu gibi gelişmelerin daima yaşandığına dikkat çeken Ünlü, gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi: “4 Kasım`da yapılan kurultaya kazanan ve kaybeden yok. Seçimde taraf tutabilirsiniz, önemli olan seçim bittikten sonra tek çatı altında kol kola girmektir.”
 
KAYBEDENLERE GÖNDERME 
Herkesi kucaklayacağını söyleyen Ünlü, “Kaybeden tarafta bulunan arkadaşların partiye önemli hizmetler vermiş kişilerdir. Bunları reddetmiyoruz, kucaklıyoruz. Ancak hala 4 Kasım`daki kurultaya takılıp kalan varsa onlar orada kalmaya devam etsin. Seçimimizi yaptık ve yolumuza kaldığımız yerde devam ettik” dedi.  
 
BAHÇELİ İLE GÖRÜŞTÜ
İstifa eden yöneticilerin yerlerine atadığı isimleri genel başkana sunmak için Ankara`ya gittiğini belirten Ünlü, Bahçeli`ye hayırlı olsun dileklerini de ilettiğini aktardı. Ünlü, “Genel başkanımıza yaşanan istifalar ve yönetime aldığım isimler hakkında bilgi sundum. İki ilçe başkanımızın ayrılışını aktardım, yaptığım atamaları anlattım” diye konuştu.
 
HEDEF, YEREL SEÇİMLER 
Devlet Bahçeli`nin Kocaeli`yi çok önemsediğini ve başarı için her türlü özverinin gösterilmesi gerektiğini söyleyen Ünlü, “Artık önümüzdeki tek ev ödevimiz yerel seçimler. Hazırladığımız plan ve projelerle çalışmalarımızı yürütüyoruz. Partimizde kimse dışlanmayacak, ötelenmeyecektir ve herkes çalışacak. Seçimlerde sürprizler yapacağımızı AKP`ye de CHP`ye de göstereceğiz” diye açıklamasını sonlandırdı. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ