KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ünlü’den, Sirmen’e taktir Büyükşehir’e eleştiri
Ünlü’den, Sirmen’e taktir Büyükşehir’e eleştiri
Siyaset
17 Ekim 2012 Çarşamba 11:20
  • 3872
  • 9

Ünlü’den, Sirmen’e taktir Büyükşehir’e eleştiri

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Büyükşehir Belediyesi’nin borçlarını eleştirdi, 10 yıl önce belediye başkanlığı yapan Sefa Sirmen döneminin başarılı bulduğunu ifade etti

MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, bir basın açıklaması düzenledi. Ünlü`nün hedefinde Büyükşehir Belediyesi vardı. 10 yıl önce eski İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı olan Sefa Sirmen döneminde yapılanların gerekli olduğunu belirten Ünlü, “Büyükşehir`in bilinçsiz kadrolarla bu kente ne şekilde zarar verdiğini ifşa etmek MHP İl Teşkilatı olarak boynumuzun borcudur. Büyükşehir Belediyesi için AKP`nin vermiş olduğu vaatler çok gerçekçi ama bu belediyeyi yönetecek kadro maalesef yok. Yöneticiler sadece yaptıklarından değil, yapmadıklarından da sorumludur” diye konuştu.

 
RAKAMLARLA AÇIKLADI
3 dönemdir Kocaeli`nin geleceğinin ipotek altında olduğunu belirten ve Sefa Sirmen döneminden övgüyle söz eden Ünlü, “10 yıldır AKP`li Kocaeli Büyükşehir Belediyesi kenti yönetiyor. 10 yıl öncesini eleştiriyorlar. Borçların o dönemde olduğunu söylüyorlar. Baraj gerekliymiş ki yaptılar. Şimdi oradan su ihtiyacımızı gideriyoruz. Büyükşehir`in borcu ile 60 bin konut, 12 adet Yuvacık Barajı, 30 adet Sekapark, 150 adet konferans salonu, 300 tane kent meydanı, 40 km metro ve 1,5 adet boğaz köprüsü yapılabilirdi” dedi ve Sefa Sirmen döneminde yapılan çalışmaları başarılı bulduğunu kaydetti. 
 

CİVELEK`E HELALLİK VERDİ
Ankara ve İstanbul arasında transit geçişte yaşanan sıkıntılara da değinen Ünlü, “Transit geçişte tek seçenek olan demiryolu ve otoyolunun aynı anda kapalı olması neyle izah edilir? Hani otoyolun haricinde Karadeniz tarafından transit geçişlere yönelik ek bir yatırım yapılacaktı. Bu konuda milletvekili Fikri Işık ve İlyas Şeker beyanlarda bulunmuştu” diyerek AKP`ye çattı. Açıklamasının sonunda hacca gidecek olan AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`e helallik verdiğini kaydeden Ünlü, “Kocaeli`de yaşayan bir vatandaş olarak kendisine hakkımı helal ediyorum. Benden helallik istemedi ama olsun. Umarım yolu açık olur” diyerek sözlerini tamamladı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ