KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Ustaoğlu: İlçenin kaptanı Ayaz’dır
Ustaoğlu: İlçenin kaptanı Ayaz’dır
Siyaset
20 Aralık 2012 Perşembe 14:04
  • 2077
  • 17

Ustaoğlu: İlçenin kaptanı Ayaz’dır

AKP Başiskele İlçe Başkanı Ustaoğlu, 2014 yerel seçimlerinde adayının Hüseyin Ayaz olduğunu “Kaptanımız” ifadesiyle özetledi. Bu açıklama ile Başiskele adayını belirleyen ilk ilçe olarak ta tarihe geçti

AKP Başiskele İlçe Teşkilatı`nın düzenlemiş olduğu yerel yönetimler şurası önceki akşam Başiskele Belediyesi Konferans Salonu`nda yapıldı. İlçe başkanı Mehmet Ustaoğlu`nun ev sahipliğinde yapılan programa AKP İl Başkanı Mahmut Civelek, Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz, ilçe teşkilatı yönetim kurulu, kadın kolları, gençlik kolları, mahalle başkanları, meclis üyeleri ile çok sayıda partililer katıldı.

 
ADAYINI BELİRLEDİ
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı`nın okunmasıyla başlayan şuranın divan başkanlığını Hasan Bostan yaparken, divan heyetinde ise Dursun Kara, Hacer Çakır, Sema Arat ve Melih Özkaraaslan yer aldı. İlçe başkanı Mehmet Ustaoğlu, yaptığı açılış konuşmasında 2014 yerel seçimlerini işaret ederek çok önemli mesajlar verdi. Ustaoğlu, “Biz başkanımızdan memnunuz. Fitnelere kapılmayız. Başiskele`nin kaptanı Hüseyin Ayaz`dır” ifadelerini kullanarak, belki de 2014 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi teşkilatın adayını belirlediği ilk ilçe oldu.
 
BAYANLARA TEŞEKKÜR
Başkan Ustaoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü: “2023 yılını hedefleyen teşkilatız. Bizler özverili çalışmaya şahit olduk. Önümüzde 2014 yerel seçimleri var. Teşkilat olarak her zaman olduğu gibi oyumuzu düşürmeyen bir teşkilatta görev yapıyoruz. Partimizin her kademesinde görev yapan arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Çok özverili çalışıyorlar ve gayret gösteriyorlar. Özellikle bayanlarımız kar, kış, çamur demeden çalışıyor. Kendilerine buradan ayrıca teşekkür ediyorum.
 
UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ
Bugün Başiskele`de çok büyük işlere imza attık. Büyük zaman harcadık. Büyükşehir Belediyesi ve Başiskele Belediyesi olarak ayrı ayrı işler yapıldı. Teşkilatımız, belediyemizle uyumlu bir çalışma içinde. Ama önümüzde yerel seçimler var. Mutlaka rakipler olacaktır. O yüzden teşkilat olarak yarın seçim varmış gibi çalışıyoruz. Biz yerel seçimleri 13-0 kazanacak güçteyiz, kapasitedeyiz. Dedikodulara kulak vermemek lazım, çünkü Başiskele`de büyük işler yapıldı. 
 
BAŞKANIMIZ AYAZ`DIR
İlçe başkan Mehmet Ustaoğlu coşkulu konuşmasını şöyle tamamladı: “Bildiğiniz gibi önümüzde 2014 yerel seçimleri var. Ama şunu belirteyim, bizim gemimizin kaptanı bellidir. O da başarılı başkanımız Hüseyin Ayaz`dır. Kendisini buradan kutluyor yaptığı hizmetler için de ayrıca teşekkür ediyorum.  Başkan Ayaz ve ekibi hiçbir zaman bizim yüzümüzü kızartacak harekete girişmediler ve girişmeyeceklerdir de. Biz kaptanımızdan memnunuz, fitnelere kapalıyız.”
 
BAŞİSKELE GARANTİ 
AKP İl Başkanı Mahmut Civelek`te konuşmasında şu ifadeleri kullandı: “Önümüzdeki yerel seçimlere yaklaşık 15 ay var. Beş ayı bırakalım çalışmak için dolu dolu 10 ayımız bulunuyor. Bugünde yerel yönetimlerle ilgili başkanımızın bir sunumu olacak. İnanın belediye başkanlığı zor bir zanaattır. Çünkü insanların ihtiyaçları bitmez. Başiskele; partimizin en yüksek oy aldığı bölgedir. Bugün CHP 12+1 belediyeye talip değil. Sadece 6 belediyeye talip olduğunu söylüyor. O altının içinde de Başiskele yok. Çünkü kimse ‘Başiskele`yi alırız` demiyor, diyemiyor.
 
OYLARIMIZI ÇOĞALTACAĞIZ
Ama şu bir gerçek ki hiçbir siyasi güç ilçelerimizi elimizden alamaz. Tabi biz bırakmadığımız sürece. Bütün teşkilatlar birlik ve beraberlik içinde olacak. Bir sorun varsa, fitneye fesada yol açmadan, meseleyi kendi aramızda çözmek gerekir.  Beklentilerimizi gözlerine bakarak söylemeliyiz. Önümüzdeki yerel seçimlerde de yine oylarımızı çoğaltacağız. Yine tüm ilçelerimizi alacağız. Her gün bugünden daha fazla çalışacağız. Ben de başkanımıza yaptığı hizmetler için teşekkür ediyorum.” 
 
AYAZ AYAKTA ALKIŞLANDI
Son olarak söz alan Başiskele Belediye Başkanı Hüseyin Ayaz da tüm partilileri selamladıktan sonra, 3,5 yılda yaptığı hizmetleri bir sinevizyon eşliğinde anlattı. 29 mahallede yapılan tüm çalışmaları tek tek partililere sunan başkan Ayaz, 835 sayfalık anlatımda, kıskandıracak, dev proje ve yatırımlardan da bilgiler aktardı. Ayaz`ın yaklaşık iki bucuk saatlik sunumunu partililer büyük dikkatle dinledi. Programın sonunda ise yapılan hizmetler ve başkan Ayaz, partililer tarafından ayakta alkışlandı. 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ