KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Üyelik kavgası Çayırova’ya sıçradı
Üyelik kavgası Çayırova’ya sıçradı
Siyaset
19 Kasım 2012 Pazartesi 10:20
  • 1506
  • 0

Üyelik kavgası Çayırova’ya sıçradı

AKP ve CHP arasındaki üyelik tartışması Çayırova’ya sıçradı. İlçe yöneticileri, CHP’li üyeleri kendi partilerine üye olarak gösteren AKP’liler hakkında suç duyurusunda bulunacak

Siyaset arenası AKP ve CHP arasındaki üye kavgasıyla sarsılıyor. Bildiğiniz gibi önceki gün Gebze'de aynı zamanda AKP'ye üye oldukları ortaya çıkan 217 kişinin CHP'deki üyeliklerinin düşürülmesi ilçeyi karıştırmıştı. CHP Gebze İlçe Başkanı Sedat Tatar, üyelikten düşürülenlerin partide aktif görev alan kişiler olduğunu öne sürmüştü.

 
LİSTE ELİMİZDE
Kocaeli genelinde yine AKP`de üye oldukları gerekçesiyle toplam 2 bin 300 partilinin üyeliğinin düştüğü de ortaya çıkmıştı. İşte bu üye kavgası Çayırova`ya da sıçradı. Çayırova ilçe örgütü bir açıklama yaparak AKP`ye tepki gösterdi. İlçe örgütü yetkililerinden yapılan açıklamada şu cümlelere yer verildi: “Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı`nın 09.11.2012 tarih ve 1376 sayılı yazısıyla birden fazla siyasi partiye üyeliği olan kişilerin listesi tarafımıza ulaşmıştır. 
 
RIZASI OLMADAN…
İlçe başkanlığımızın yaptığı inceleme sonucunda CHP üyelerin kendi iradesi dışında, bilgisi olmadan örnek olarak; meslek edindirme kursları, AKP kadın ve gençlik kolları anket çalışması ya da yardım vaadi gibi benzeri yollardan sadece, TC kimlik numarasıyla şahsın rızası alınmadan AKP`ye üye yapıldığı tespit edilmiştir. Yapılan üyelik evrakları da tarafımızdan istendiği halde, hala gönderilmemiş ve üyelerimize gösterilememiştir. 
 
SUÇ DUYURUSU
Üyelerimizle birlikte bireysel dilekçelerle Gebze Cumhuriyet Başsavcılığı`na sahte üyeliklerleilgili suç duyurusunda bulunacağız. AKP`nin, ilçemizde üye hedeflerini nasıl tutturduğu aşikar. Kişilerin rızaları alınmadan ve sadece kağıt üzerinde üyelikler yapılmıştır. Kaldı ki, bu durum CHP`ye üyelikleri bulunduğu için tespit edilenlerdir.  Hiçbir partiye üye olmayan binlerce kişinin de bu şekilde üye yapıldığına inanıyoruz. 
 
ÖZÜR DİLEYİN
Ülkeyi yöneten siyasi bir partinin mensuplarının sahte işlemler ile nasıl kendilerine üye edindikleri ortadadır. Ne yazık ki, bu siyasi parti zihniyeti ülkeyi yönetmektedir. Onuru kırılan, rencide olan topluma karşı mahcup olan üyelerimizden ve partimizden özür dilenerek, yapılan hataların bir an önce düzeltilmesini bekliyoruz.” 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ