KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7660 TL
  • 6.3561 TL
  • 7.4267 TL
Kocaeli Zirve
Oya ve danteller yarışıyor
Oya ve danteller yarışıyor
Güncel
21 Nisan 2010 Çarşamba 14:11
  • 0

Oya ve danteller yarışıyor

Çayırovalı bayanlar yaptıkları dantel ve oyalarla yarışacak, ödül kazanacak

Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından geliştirilen ÇEP(Çayırova El İşi Projesi) çerçevesinde bir yarışma düzenleniyor. Projenin amacı, Çayırova ilçesine kimlik kazandırmak ve ilçede ikamet eden bayanların evlerinde yaptığı oya ve dantel gibi el işi çalışmalarını sergilemek, dereceye girenleri ödüllendirmek olarak açıklandı.

BAŞVURU TARİHLERİ
Proje kapsamında ilk olarak ilçe genelinde düzenlenecek yarışma iki alanda gerçekleştirilecek. Dantel ve oya olarak iki ayrı alanda yapılacak yarışmaya başvuruda bulunmak isteyen bayanların 21-28 Nisan tarihleri arasında Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü`ne gelerek kayıt yaptırabilecekleri açıklandı. Yarışmaya katılacak eserlerin 40x40 ebadında sehpa örtüsü ve standart başörtüsü oyası olacağı belirtildi.

ÖDÜLLER, 21 HAZİRAN`DA
Kayıtlarını yaptıran bayanlar, 11 Haziran Cuma günü mesai bitimine kadar hazırladıkları eserleri Çayırova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü`ne teslim edecek. Yarışmaya katılan eserler 14 Haziran Pazartesi gününden 18 Haziran Cuma gününe kadar Çayırova Belediyesi Kültür Salonu`nda sergilenecek ve yarışmada dereceye giren eserler 21 Haziran tarihinde açıklanarak ödüllendirilecek.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ