Sibel Gönül
KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.4881 TL
  • 6.2287 TL
  • 7.2637 TL
Kocaeli Zirve
Ve Musa Yılmaz'ın istifası istendi!
Ve Musa Yılmaz'ın istifası istendi!
Siyaset
Aktan Uslu
02 Kasım 2018 Cuma 13:35
  • 4541
  • 0

Ve Musa Yılmaz'ın istifası istendi!

CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, 01 Ekim’de Yenigün’de yer alan röportajında belediye meclis üyelerine halk dilinde, “kavgada söylenmez” türü sözler sarf etti: “Yeterlisi de var, yetersizi de…” Tekzip etmeyince altı üyeden beşi İl Disiplin Kurulu’na başvurup gereğinin yapılmasını istedi. Gerekçelerinin yeterli olup olmayacağı henüz bilinmiyor

Görevinin ilk aylarında, “Adnan Köşker’in kiracım olmasından gurur duyarım” diyerek tüm CHP’lileri rencide eden CHP Gebze İlçe Başkanı Musa Yılmaz, göreve seçildiği günden bu yana hiçbir şeyden çekmedi dilinden çektiği kadar. Ama sonuncusu.. istifasının istemiyle İl Disiplin Kurulu’na sevkine sebep oldu. 01 Ekim’de Gebze Yenigün Gazetesi’nde yer alan, gazetenin sahibi Uğur Saray’a ve muhabiri Semih Bodur’a konuşan Yılmaz, başlığa yansıdığı şekliyle, “Adayımız belli” de dedi. Daha sonra o söylemini geri aldığına tanık olundu. Fakat aynı röportajda Gebze Belediye Meclisi’nde değişimi, üstelik partilisi olan meclis üyelerini rencide edici şu cümleleri de sarf etti:

 

Sinerjisi daha yüksek bir kadro kuracağız

“CHP’de liyakat esastır, biz de bu ilkeye bağlı olarak hareket edeceğiz. O yüzden meclis üyelerimizde değişim öngörüyoruz. Mevcuttaki arkadaşlarımızda yeterli olanı da var, olmayanı da var, biz daha sinerjisi yüksek bir kadro kuracağız. İçinde mimarı, mühendisi, şehir plancısı, mali müşaviri, esnafı gibi meslek erbapları olacak. Sadece başkan adayımızla değil, Gebze’yi en iyi şekilde yöneteceğine inandığımız meclisimizle seçmenin karşısına geçeceğiz. Tüm örgütümüzle inşallah bu inanç doğrultusunda Gebze Belediyesi’ni kazanacağız.”

 

İl disiplin kurulu bugün toplanıyor                 

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre CHP’li meclis üyeleri Musa Yılmaz’ın o sözleri gerçekten söyleyip söylemediğine dair temaslarda bulundu. Başkan Yılmaz’dan şayet gazete söylemediği bir şeyi söylediği gibi yazmışsa tekzip etmesini istedi. Yılmaz buna da yanaşmadı.

 

CHP’li meclis üyeleri dün meclis toplantısına katılmadı. Gerekçelerinin Mermerciler Fuarı’na ilişkin yönetimin basın toplantısı olduğu sanıldı ama işin aslı o değilmiş. Bardağı taşıran damla, yukarıdaki ifadeler olmuş.

CHP’de İl Disiplin Kurulu bugün (02 Kasım Cuma) 16.00’da toplanacak.

Gereğinin yapılmasını arz ettiler

 

Gündemde CHP Gebze Belediye Meclis Üyeleri’nin, “Gereğinin yapılmasını arz ederiz” şeklindeki ifadesiyle Musa Yılmaz’ın istifasının, daha gerçekçi tanımlama ile ihracının talebi görüşülecek. Öte yandan CHP Çayırova İlçe Örgütü de Belediye Meclis Üyesi Hüseyin Tarakçı’yı ihracı istemiyle disipline sevk edilmişti. Bugün o gündem maddesinin de görüşülmesi bekleniyor.

CHP, Gebze Belediye Meclisi’nde altı kişiyle temsil ediliyor. Önergeye Neşe Celep imza vermedi. Aynı zamanda KBB Meclis Üyeleri Dilek Tan ve Salih Işık ile birlikte Eşref Emin Güzey, Yılmaz Bulut ve Serkan Davutoğlu imzasıyla verilen dilekçenin maddeleri aynen şöyle:

 

 

1-) Partiyi kamuoyunda, sosyal paylaşım sitelerinde küçük düşürücü beyanlara bulunmasında dolayı ( sosyal paylaşım haberleri ekte)

 

2-) Belediye meclis üyelerini itibarsızlaştıran liyakatsiz olarak niteleyen, röportajlar yapıp seçilmiş üyelerinin ve partiyi kamuoyunda zor durumda bıraktığı için (gazete röportajları ektedir.)

 

3-) Bir önceki ilçe yönetiminde aldığımız grup kararlarına, bize danışmadan – teknik bilgi aramaksızın, bu konuda belge almadan basın toplantısı yoluyla karşıyız diyerek, bizleri polemik noktasına getirip tartışma açmaya çalışmaktan,

 

(İlçe başkanı, sadece ormandan eğitime ve hastaneye ayrılan yerlerin ve rekreasyon alanının verilmesinin hukuka aykırı olduğunu iddia ediyorlar, bunların da fuar alanı içinde olmasının doğru olacağını, kararın Teknik olarak yanlış olmadığını, söylüyorlar. Ancak bizim evet dediğimiz kararın, bu tahsislerle ilgisi yok. Hâlbuki devlet kurumlarının kendi içindeki tahsis durumları olmasına rağmen, Bu tür kararları farklı yorumlama şeklinde, basın önünde bizi tartışmaya açmak

 

4-) İlçe başkanlığı görevi nedeniyle, ilçe meclis grubunun görüştüğü bir konuda, taraflı ve belgeleri vermeden yanlış beyan vererek kendi lehine süreci işletmesinden dolayı şikâyetçiyiz.

Şikâyetlerin dikkate alınarak gereğinin yapılmasını arz ederiz.

 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ